› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Budowa wiaduktu na Zatorze. Czytelniczka: "Nie przejedziecie już koło restauracji Mc Donald's"

› daj znać ponad rok temu    1.12.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Budowa wiaduktu na Zatorze. Czytelniczka:  fot. nadesłana

Trwa budowa wiaduktu na Zatorze. Duża inwestycja wiąże się m.in. z przebudową sieci ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej, co powoduje ciągłe zmiany organizacji ruchu. Nasza Czytelniczka jest zbulwersowana ciągłymi zmianami w organizacji ruchu, a przy tym braku wcześniejszej informacji. 

Nie przejedziecie już koło restauracji Mc Donald's. Niektórzy kierowcy błędnie próbują jechać na pamięć koło restauracji i tworzą się wielkie korki. Teraz jest już inna droga objazdowa, która prowadzi przez tereny przylegające do Dworca PKS. Nie pojedziecie już obok restauracji! Przejeżdzając przez tereny należące do PKS w Lotniczą skręcicie dopiero za myjnią samochodową. Ja rozumiem, że budowa wymaga ciągłej reorganizacji ruchu. Dlaczego jednak nie ma wcześniejszej informacji o planowanych zmianach?

- pyta kobieta.  

Przypomnijmy, ze do niedawna kierowcy jadący Aleją Grunwaldzką w kierunku Zatorza skręcali w tymczasową drogę objazdową znajdującą się za restauracją  Mc Donald's, która rozpoczynała się pomiędzy stacją paliw a restauracją, aby ostatecznie połaczyć się z ul. Lotniczą około 50 metrów od wejścia do sklepu Neonet. Część kierowców poruszających Grunwaldzką  w kierunku Zatorza skręcała prawidłowo – za światłami na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej i ul. Lotniczej, część natomiast robiła skrót skręcając kilkadziesiąt metrów wcześniej – na wysokości restauracji Mc Donald's, co stwarzało zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po naszej interwencji w ciągu ulicy Grunwaldzkiej postawiono słupki, które uniemożliwiają skracanie drogi. 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zatorzanin
ponad rok temu ocena: 100%  3
Bardzo dobrze, że postawili te słupki. Sam o mało co nie miałem dzwonu jak jakaś krety...ka jechała na czołówkę ze mną skracając sobie drogę.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ulica, aleja, plac
ponad rok temu ocena: 50%  2
Mirosław Tomasz Bańko (ur. 1959) – polski językoznawca i leksykograf, profesor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991–2010 był również zatrudniony w Wydawnictwie Naukowym PWN, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego Redakcji Słowników Języka Polskiego i do października 2015 r. prowadził internetową poradnię językową. Autor bądź współautor słowników i poradników językowych. Rozprawę doktorską pt. Metody analizy form fleksyjnych w słowniku leksemowym (na materiale czasowników polskich) obronił w 1989 roku na Wydziale Polonistyki UW, promotorem pracy był Zygmunt Saloni. W 2002 roku uzyskał habilitację dzięki publikacji Z pogranicza leksykografii i językoznawstwa. Studia o słowniku jednojęzycznym. 21 stycznia 2015 roku otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ulica, aleja, plac
ponad rok temu ocena: 50%  1
18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac, park, kopiec, kościół, klasztor, pałac, willa, zamek, most, molo, pomnik, cmentarz itp. jest tylko nazwą gatunkową (rodzajową), piszemy go małą literą, a pozostałe wyrazy wchodzące w skład nazwy – wielką literą: ulica Sławkowska, ulica 3 Maja, ulica Dwóch Mieczy, ulica Świętego Jana (albo: ulica św. Jana), ulica Księdza Jerzego Popiełuszki, ulica Królowej Jadwigi, ulica Księcia Józefa, ulica Generała Władysława Sikorskiego (albo: ulica gen. Władysława Sikorskiego), ulica Na Niskich Łąkach, aleja Słowackiego, aleja Przewodników Tatrzańskich, bulwar Nadmorski, osiedle Zawodzie, plac Bankowy, plac Trzech Krzyży, plac Na Rozdrożu, plac Sejmu Śląskiego, rondo Waszyngtona, park Jordana, park Ujazdowski, kopiec Józefa Piłsudskiego, kościół Mariacki, kościół Świętego Krzyża (albo: kościół św. Krzyża), kościół Na Skałce, klasztor Dominikanów, klasztor Norbertanek, pałac Krasińskich, pałac Radziwiłłów,
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.