› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czytelniczka:"Każdy skręca jak chce. To może w końcu doprowadzić do tragedii"

› daj znać ponad rok temu    24.11.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 12 ocen 6 / 100%
A A A
8 zdjęćCzytelniczka: fot. Marcin Mongiałło

Trwa budowa wiaduktu na Zatorze. Duża inwestycja wiąże się m.in. z przebudową sieci ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej, co powoduje ciągłe zmiany organizacji ruchu. Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na częste sytuacje polegające na wymuszaniu pierwszeństwa przez kierowców jadących Al. Grunwaldzką (pisownia zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu) od strony ul. Żeromskiego i skręcajacych w drogę objazdową koło restauracji Mc Donald's.

Przypomnijmy, ze obecnie kierowcy jadący Aleją Grunwaldzką w kierunku Zatorza muszą skręcić w tymczasową drogę objazdową znajdującą się za restauracją  Mc Donald's, która rozpoczyna się pomiędzy stacją paliw a restauracją, aby ostatecznie połaczyć się z ul. Lotniczą około 50 metrów od wejścia do sklepu Neonet. Część kierowców poruszających Grunwaldzką  w kierunku Zatorza skręca prawidłowo – za światłami na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej i ul. Lotniczej, część natomiast robi skrót i skręca kilkadziesiąt metrów wcześniej – na wysokości restauracji Mc Donald's, co stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oddajmy głos naszej czytelniczce:

Proszę, zwróccie uwagę na sytuację, która stwarza zagrożenie.  Jadąc Aleją Grunwaldzką , a nastepnie skręcając w kierunku Zatorza zawsze zawracam za światłami, podczas gdy znaczna część kierowców łamie przepisy i jedzie na skróty, zawracając kilkadziesiąt metrów przed światałmi – tuż obok restauracji Mc Donald's. Bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Krótko mówiąc każdy skręca jak chce. To może w końcu doprowadzić do tragedii. Dzisiaj miałam sytuację w której mało brakowało, a doszłoby do kolizji. Kierowca, który skracał sobie drogę, jadąc Al. Grunwaldzką w kierunku objazdu koło stacji paliw,  zupełnie nie zauważył, że prawidłowo jadę Aleją Grunwaldzką i zajechał mi drogę. To ja miałam pierwszeństwo, a on pojawił się tuż przede mną nie wiaodmo skąd. Zróbcie coś. Nagłośnijcie ten problem! 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, w której przedstawiamy zarówno kierowców jadacych prawidłowo, jak też tych, którzy jadą na skróty, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zdjęciach nr 2 i nr 3 przedstawiona jest sytuacja, w której o mały włos nie doszło do kolizji.  

 • Al. Grunwaldzka. Skręt w tymczasową drogę objazdową
 • Al. Grunwaldzka. Skręt w tymczasową drogę objazdową
 • Al. Grunwaldzka. Skręt w tymczasową drogę objazdową
 • Al. Grunwaldzka. Skręt w tymczasową drogę objazdową
 • Czytelnik:
 • Czytelnik:
 • Czytelnik:
 • Czytelnik:
ilość zdjęć 8 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 60%  12
Przypuszczam, że nawet jak dojdzie do kolizji no tytułowej "tragedii" przy skręcaniu z prędkością 5km/h nie będzie.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanka
ponad rok temu ocena: 57% 11
Tyle, że osoba jadąca Grunwaldzką nie jedzie z prędkością 5 km/h a co najmniej 20-30 km/h. Poza tym zderzenia boczne są o niebo bardziej niebezpieczne od innych kolizji.
~ elblążanka
ponad rok temu ocena: 58%  10
Znam temat, bo sama to przeżyłam. Człowiek jedzie porządnie, a tu ktoś skraca drogę przez linię ciągłą i i mało brakuje, żeby uderzył w twój bok. Nie mówcie, że łamanie przepisów jest czymś dobrym. Utrudnienia nie zwalniają od stosowania sie do przepisów.
odpowiedz oceń komentarz 7 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ojejku
ponad rok temu ocena: 50%  9
I dobrze,że skracają drogę! Dla wiekszych pojazdów zbyt wąsko na zawracanie i po kiego jechać do końca ? Skręcam tam gdzie jest zakręt w tym wypadku jest to teraz między mc a pks. Żadna tragedia i nikt tam nie jedzie z wielką prędkością
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gru
ponad rok temu ocena: 100% 8
Tylko, że w miejscu przejścia dla pieszych jest zrobione właśnie wydzielone miejsce do zawracania. Maja szczęście, że motorniczowie tam jeżdżą ostrożnie i zwalniają. Kolizji byłoby tam od groma. Najgorsze jest to iż policja tam nic nie robi. Kosiliby mandatów tam od groma.
~ aleja,plac,ulica
ponad rok temu 7
" Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą? Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości. Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca autobusu
ponad rok temu ocena: 82%  6
skoro miejsce do zawracania jest zawalone rurami lub zaparkowane sa tam samochody firm pracujacych przy budowie top chyba mozna tam lub nawet trzeba tam skrecac
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  5
codziennie sie jedzie na ul lotnicza i potrafia byc 2 zmiany ruchy w ciagu kilku godzin a oznaczenia to porozstawiane pacholki niedbale i nierowno.codziennie sie zastanawiam jak skrecic. jak jechac. pan w bialym kasku moze zainteresowalby sie oznakowaniem drog
odpowiedz oceń komentarz 9 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ motorniczy
ponad rok temu ocena: 59%  4
Tylko czujność motorniczych nie doprowadza do kolizji!Jakim prawem przecinacie tam ciągłą linię!
odpowiedz oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gru
ponad rok temu ocena: 100% 3
I gdzie znajduje się policja.
~ Goleszów
ponad rok temu ocena: 62%  2
Proponuję nagłówek "nagminne stwarzanie zagrożenia katastrofy w ruchu ladowym" każdy tam sobie jakoś radzi jak na taki bajzel a tu rozdmuchiwanie afery ^^ baby na symulatory!
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gru
ponad rok temu ocena: 75% 1
Az w końcu trafisz na bimbaj który skasuję w tym miejscu twój ukochany samochód
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.