› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Życie wychłodzonego bojerowca uratowała straż graniczna

› policja ponad rok temu    13.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Życie wychłodzonego bojerowca uratowała straż graniczna  fot. archiwum MOSG

Elblążanin, lat 61 podczas ślizgów na bojerze wpadł do lodowatej wody Zalewu Wiślanego. O własnych siłach wydostał się na lód. Odnaleźli go szybko funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej z bazy w Nowej Pasłęce. Solidnie wychłodzony został odtransportowany do szpitala w Elblągu. Cała akcja od momentu zawiadomienia służb trwała około dwie godziny.

Wczoraj popołudniu z przystani Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu wyruszyły trzy bojery. Zaraz przed zapadnięciem zmierzchu wróciły do bazy tylko dwa. Bosman stanicy dowiedział się od jednego z bojerowców, że kolega nie wrócił, a rozstali się na wysokości pomiędzy Kadynami i Suchaczem. Nie było wątpliwości, że stało się nieszczęście. Bosman o godz. 16.37 powiadomił Centrum Ratownictwa Morskiego w Gdyni. Ci poinformowali funkcjonariuszy Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej z bazy w Nowej Pasłęce, Straż Pożarną w Elblągu i Policję. Został też wysłany do poszukiwań śmigłowiec Morskiego Ratownictwa z Władysławowa.

Do akcji natychmiast wyruszył poduszkowiec SG-411 i po niespełna godzinie odnalazł zaginionego mężczyznę w rejonie Suchacza. Okazało się, że bojer 61-latka wpadł w szczelinę lodową, a on sam znalazł się w wodzie. O własnych siłach zdołał wydostać się na lód, skąd mocno wyziębionego podjęli go strażnicy graniczni. Jeszcze na pokładzie poduszkowca żeglarz otrzymał pierwszą pomoc i suchą odzież

- czytamy w komunikacie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został przetransportowany do portu w Suchaczu, tam przekazano go strażakom i ratownikom medycznym. Szybko znalazł się w elbląskim szpitalu. 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.