› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Znów nie wyłoniono wykonawców przebudowy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu

› inwestycje drogowe ponad rok temu    25.09.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 Znów nie wyłoniono wykonawców przebudowy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu fot. Marcin Mongiałło

Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wymaga przebudowy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu. Urzędnicy unieważnili już drugi przetarg. Firmy żądają więcej niż może dać miasto.  

Planowany wiadukt w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej połączy centrum miasta z dzielnicą Zatorze, usprawni przejazd nad linią kolejową w ważnym komunikacyjnie miejscu i skróci czas podróży. Konieczna jest w związku z tym przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu, by zapewnić dostępność terenów dworca autobusowego do dróg publicznych.

Na ogłoszony pierwszy przetarg nie zgłosiła się żadna firma. Potem ukazała się kolejna informacja o przetargu. Kryteria wyboru: cena – 60 procent, okres gwarancji – 10 proc., termin wykonania – 30 proc. Tym razem firmy złożyły trzy oferty, ale przetarg znów unieważniono. 

Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona nie wykazał spełniania warunku udziału w postępowaniu i w związku z powyższym podlega wykluczeniu, a jego oferta podlega odrzuceniu. Cena każdej z kolejnych ofert, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

- czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ulica, aleja, plac
ponad rok temu ocena: 67%  1
" Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą? Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości. Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.