› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Znamy cenę Arrinery - polskiego superauta

› bieżące ponad rok temu    7.05.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 7 / 86%
A A A
Znamy cenę Arrinery - polskiego superauta fot. Arrinera Automotive

Na pewno pamiętacie prototyp polskiego supersamochodu o nazwie Arrinera, zaprezentowanego w zeszłym roku. Ujawniona została ostateczna specyfikacja oraz cena tego pojazdu.

Głównym stylistą odpowiedzialnym za końcową formę Arrinery jest Pavlo Burkatskyy, podczas gdy wytrzymałe i odporne na zniekształcenia podwozie opracował Lee Noble.
 
Auto charakteryzuje futurystyczne nadwozie o dynamicznych i ostrych liniach, które wyraźnie wskazuje na ogromne możliwości tego supersamochodu. Po odchyleniu podnoszonych do góry drzwi ukazuje nam się ekskluzywne wnętrze samochodu wykonane z materiałów kompozytowych i czarno-pomarańczowej skóry.
 
Arrinera jest napędzana centralnie umieszczonym 6,2-litrowym silnikiem V8, który produkuje 650 KM mocy i 820 Nm momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów.
 
Potężny motor napędzający lekki, bo ważący zaledwie 1300 kg samochód pozwala pokonać barierę 100 km/h w 3,2 sekundy, natomiast do osiągnięcia 200 km/h potrzebuje tylko 8,9 sekundy. Arrinera osiąga prędkość maksymalną 340 km/h.
 
Pierwsze dostawy polskiego supersamochodu są przewidziane jeszcze na ten rok. Aby mieć Arrinerę na własność trzeba będzie przeznaczyć ponad 116 000 euro.
 
źródło: moto.onet.pl
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.