› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

ZKM i były kontroler biletów, zamierzają złożyć pozwy przeciwko twórcy Elbląskich Kanarów

› bieżące ponad rok temu    11.01.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 12 ocen 16 / 100%
A A A
ZKM i były kontroler biletów, zamierzają złożyć pozwy przeciwko twórcy Elbląskich Kanarów

Po publikacji naszego artykułu, wczoraj popołudniu z serwisu społecznościowego Facebook zniknął fanpage „Elbląskie Kanary”. Jednak nie na długo. Strona po zmianie adresu i usunięciu naruszających prawo treści, powróciła do Internetu.  

Przypomnijmy, 8 stycznia na Facebooku pojawił się profil „Elbląskie Kanary”, dotyczący elbląskich kontrolerów biletów. W ciągu 3 dni zyskał sporą popularność, głównie wśród młodych elblążan. W tym czasie fanpage polubiło ponad 1200 osób.

Jego twórca tłumaczył, że strona powstała w celu „zapoznania się z twarzami i sylwetkami kontrolerów, zwanych pieszczotliwie "kanarami". Niestety stała się miejscem, w którym ukarani mandatami za jazdę bez biletów młodzi ludzie, wylewali swoje żale, obrażając przy tym osoby kontrolujące bilety w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej w Elblągu.

O profilu Elbląskie Kanary” poinformowaliśmy wczoraj Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Spółka zapowiedziała podjęcie działań, które swój finał mogłyby znaleźć w sądzie.

-  Wczoraj kontaktowaliśmy się z autorem profilu informując go, że narusza prawo. Poinformowaliśmy o tym także administratora Facebooka i poprosiliśmy, aby usunął ten profil – informuje Michał Górecki specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej w ZKM Elbląg. - Gotowa jest już opinia naszego radcy prawnego na ten temat. W godzinach popołudniowych profil jednak znikł. Dziś zamierzaliśmy złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wobec tego, że naruszające prawo treści zostały usunięte, wstrzymaliśmy się z tym krokiem. Nie ma bowiem pewności, czy strona ta ponownie nie pojawi się w Internecie, a jej twórcy nadal nie będą łamać prawa – oznajmia pracownik ZKM.

Po publikacji materiału w elblag.net, do naszej redakcji zgłosił się były pracownik firmy Arsen, którego zdjęcie opublikowano na stronie Elbląskie Kanary. Zapowiedział, że zamierza złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnionym przez twórcę profilu przestępstwie.

- Na profilu znalazło się moje prywatne zdjęcie, a pod nim wyzwiska i groźby. Tymczasem od 1 stycznia nie jestem już pracownikiem firmy Arsen i nie prowadzę kontroli biletów. Wobec tego zamierzam skierować sprawę do prokuratury – zapowiedział w rozmowie z nami były już kontroler.

Wczoraj w godzinach popołudniowych strona przestała funkcjonować. Obecnie po wpisaniu jej dotychczasowego adresu w wyszukiwarkę, użytkownicy Facebooka otrzymują komunikat, że żądanej strony nie znaleziono. Strona jednak nadal istnieje na Facebooku.

Jej autor, po zasięgnięciu opinii prawnika, zmienił adres profilu i usunął wszystkie dotychczasowe treści. - Musieliśmy wszystko usunąć ze strony. Sprawa idzie do prokuratury – tłumaczy założyciel „Elbląskich Kanarów”.

Autor strony zapowiada jednocześnie, że jeszcze nie raz na prowadzonym przez niego profilu pojawią się zdjęcia „kanarów”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Byk
ponad rok temu 12
Po prostu- hehe
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
ponad rok temu ocena: 47%  11
a jak kontrolerzy przeprowadzają kontrolę pod wpływem alkoholu to wszystko jest ok?
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ acme
ponad rok temu ocena: 100% 10
masz prawo wezwać Policję. Ale to i tak nie zmienia faktu, że łamiesz prawo jadąc 'na gapę'.
~ -c
ponad rok temu ocena: 67% 9
Obowiązek pracownika zachowania trzeźwości w czasie pracy należy do podstawowych obowiązków pracownika . Zgadzam się z wypowiedzią bo od jednego z kanarów nie raz było czuć i widać.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13%  8
http://elblag.wm.pl/77534,Dzie... - i co zrobiła Policja >? POklpala Kolegów PO Plecach ...
odpowiedz oceń komentarz 1 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
ponad rok temu ocena: 86% 7
A co pan z własnego doświadczenia sądzi o jeździe na gape?
~ boje sie
ponad rok temu ocena: 33%  6
ktos podjal konkretne kroki robiac ta strone,.. troszke kontrowersyjna. jedyny czlowiek, a nie jak reszta, cwani tylko w domach albo w internecie.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 44%  5
Pozdrawiam autora strony, dobra robota
odpowiedz oceń komentarz 7 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nik
ponad rok temu ocena: 76% 4
życzę abyś znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji jak osoby których zdjęcia zostały opublikowane bez zgody...
oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 40% 3
Nie zamierzam nigdy iść do pracy przez którą musiał bym się wstydzić swojej twarzy.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 18%  2
AUTORA proszę o kontakt na maila mariuszlewandowski1966@gmail.com opublikuje je ponownie a co mi tam w końcu może dowiem się kogo mam pozwać za naruszenie wolności poruszania się przez ZKM
odpowiedz oceń komentarz 3 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamila
ponad rok temu ocena: 13%  1
I dobrze. Szmaciarze. Prawidlowi ''kanarzy'' powinni byc uprzejmi, a widzac dziecko male bez legitymacji z biletem, wlepic mu mandat to szczyt glupoty i chamstwa. Zastanowcie sie nad swoim zachowaniem a nie od razu sprawe do sadu podajecie.
odpowiedz oceń komentarz 2 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.