› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zginęło 15 osób na elbląskich drogach ubiegłym roku. Czy tragedii można było uniknąć?

› policja 11 miesięcy temu    6.01.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Zginęło 15 osób na elbląskich drogach ubiegłym roku. Czy tragedii można było uniknąć?  fot. Jarosław Jaszczuk, KM PSP w Elblągu

W ubiegłym roku 15 osób zginęło na drogach Elbląga i powiatu ziemskiego, w tym jedna dziewczyna w wieku 17 lat. Rannych zostało 27 dzieci

2017 rok był tragiczny na elbląskich drogach. Ginęli piesi, kierowcy, pasażerowie i motocykliści. Dla tych ostatnich dramatyczny był maj. Zginęło dwóch kierujących jednośladami. Pierwszy 24 maja na ulicy Jana Pawła II, a drugi następnego dnia, na ulicy Mazurskiej (zmarli w wyniku obrażeń w szpitalu). 

14 października na drodze krajowej nr 22 (Elbląg – Malbork) na wysokości miejscowości Karczowiska Górne, nieopodal Elbląga, doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Volkswagen, którym podróżowały trzy osoby, zjechał z drogi i tyłem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginęła elblążanka, 17-letnia Karolina. Jej 45-letni ojciec oraz 25-letnia siostra Sara zostali ranni. Dużo poważniejsze obrażenia odniosła dziewczyna. 

Ginęli nie tylko podróżujący samochodami i motocyklami. Poszkodowani byli także piesi. Dwie osoby przechodziły w miejscu nieoznakowanym, jedna nieoświetlonym poboczem drogi, a jedna była na pasach w trakcie wypadku. 

Zginęli także: rowerzysta na ulicy Mickiewicza i motorowerzysta na Grunwaldzkiej. 

Przyczynami wypadków było m.in. niedostosowanie prędkości w warunków jazdy, nieuwaga kierowców oraz pieszych. W jednym przypadku przyczyną było podjęcie ucieczki przed policją. 

2 czerwca 2017 roku, między godziną 16.00 a 17.00  kierowca jadący ulicą Fromborską w kierunku elbląskiej dzielnicy Próchnik nie zatrzymał się do kontroli. Za uciekającym hyundaiem ruszyli w pościg policjanci.
W pewnym momencie zauważyli że w rowie znajduje się samochód. Okazało się, że pasażer nie żyje (zginął na miejscu), a kierowca żyje i jest zakleszczony wewnątrz pojazdu. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Szczątki rozbitego hyundaia można było zobaczyć na przestrzeni kilkudziesięciu metrów od miejsca uderzenia w drzewo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarrow
11 miesięcy temu 2
Widocznie nie można było skoro do nich doszło.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
11 miesięcy temu 1
Jak już zaczęliście wymieniać.. powinniście wymienić wszystkich... Niech odpoczywają w spokoju..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.