› bieżące |
ponad rok temu
13.10.2014 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 4 / 75% |
A A A |
W czerwcu 2012 roku zostały zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Między innymi za rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, za co taryfikator przewiduje mandat w wysokości 300 zł i pięć punktów karnych. Skłoniło to wielu kierowców do poszukiwań najbardziej odpowiednich dla siebie zestawów głośnomówiących.
Przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujemy od takiego urządzenia: czy ma ono nam tylko i wyłącznie zapewnić komfort rozmowy w czasie jazdy, pozwalając jednocześnie bez przeszkód prowadzić samochód, czy może dobrze byłoby, gdyby taki zestaw pozwolił nam na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z telefonu, dzięki czemu nie musielibyśmy pamiętać o zabraniu z domu ulubionej płyty lub pendriva. Kolejnym częstym dylematem jest sposób montażu, pod względem którego zestawy głośnomówiące dzielą się na cztery rodzaje:
1. podłączony na stałe w instalację radiową (wersje z wyświetlaczami lub bez, radio wycisza się, podając dźwięk rozmowy przychodzącej i głos rozmówcy na głośniki, a po zakończeniu rozmowy wracając do odtwarzania muzyki)
2. przenośne urządzenie, zakładane najczęściej na osłonę od słońca nad głową kierowcy (nie wymaga żadnego montażu, ale podczas rozmowy przychodzącej trzeba ręcznie przyciszać radio, a dźwięk rozmowy słyszany jest tylko w głośniku urządzenia)
3. radiootwarzacz z wewnętrznym modułem Bluetooth (najlepsze rozwiązanie wyciszające dźwięk podczas przychodzącej rozmowy, pozwalające też na odsłuch muzyki bezprzewodowo bezpośrednio z telefonu, a jednocześnie nie wymagające skomplikowanego montażu jak w przypadku podpunktu pierwszego)
4. fabryczny zestaw głośnomówiący w wyposażeniu samochodu (archaiczne już dzisiaj rozwiązanie, wymuszające zakup dedykowanego uchwytu z obsługą i zasilaniem każdego nowego telefonu)
Każdy zestaw głośnomówiący, bez względu na sposób jego montażu, posiada funkcje mniej lub bardziej przydatne. Jedne mają wyświetlacz, na którym można podejrzeć, kto do nas dzwoni, sprawdzić zasięg sieci lub stan baterii w telefonie, inne mają jedynie mały sterownik od odbierania i kończenia połączeń. Wszystkie te możliwości są przydatne i wygodne, ale nie niezbędne.
Najważniejszą funkcją, którą powinien mieć dobry zestaw głośnomówiący, jest możliwość aktualizacji oprogramowania. Czasami okazuje się to wręcz wymagane, szczególnie, kiedy użytkownik często zmienia aparaty telefoniczne lub ich soft. Zaraz po zakupie, nowy zestaw glośnomówiący spisuje nam się świetnie z nowym telefonem, wziętym na okres np. rocznej umowy u operatora sieci GSM. Niestety, czas szybko leci, a szczególnie w branży elektronicznej. Po roku dostajemy kolejny telefon na kolejny rok, z nowym oprogramowaniem, z którym nasz zestaw głośnomówiący nie do końca chce współpracować.
Czasami jest to tylko błąd podczas kopiowania kontaktów, czasem coś poważniejszego, np. każde połączenie jest zrywane dokładnie po pół minucie rozmowy. Wtedy przychodzi czas na aktualizację oprogramowania naszego zestawu głośnomówiącego, która to operacja pozwoli nam nadal cieszyć się wszystkimi dostępnymi funkcjami. Jako autoryzowany instalator Nokia Car Kit i Parrot, montujemy zestawy głośnomówiące tych marek zgodnie z zaleceniami producenta. Nasi instalatorzy służą również fachową radą i pomocą dotyczącą wyboru i montażu zestawów głośnomówiących innych producentów, które również mamy w ofercie.
Zainteresowanych większą ilością informacji oraz zakupem najbardziej odpowiedniego dla siebie zestawu głośnomówiącego, zapraszamy salonu firmy AUTORADEX w Elblągu przy ulicy Żyrardowskiej 83D. Zapraszamy również na naszą stronę www.autoradex.pl.
------------------------------- artykuł płatny -------------------------------
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |