› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zestaw do naprawy plandeki - sposób na wybrnięcie z kiepskiej sytuacji na drodze

› poradnik ponad rok temu    2.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zestaw do naprawy plandeki - sposób na wybrnięcie z kiepskiej sytuacji na drodze

Uszkodzona plandeka to zmora dla wielu kierowców samochodów ciężarowych. Nie ma wielkiego problemu, jeżeli usterkę da się naprawić w warsztacie między kursami, ale co jeżeli przytrafi się ona gdzieś daleko w trasie? Niestety, ale tego rodzaju uszkodzenia są bardzo powszechne. Czasem powstają wskutek nieszczęśliwych wydarzeń na trasie, a niekiedy plandeki są rozcinane na nocnych postojach przez złodziei liczących na łatwy łup.

Często stopień uszkodzenia plandeki jest na tyle poważny, że dalsza jazda oznacza narażanie ładunku na zniszczenia i straty. Czy da się zabezpieczyć przed tego typu okolicznościami i czy da się naprawić samemu ten rodzaj usterki? Odpowiedź, na szczęście, jest twierdząca. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem w celu poznania sposobów na radzenie sobie z uszkodzonymi plandekami.

Zestaw naprawczy do plandeki - pomoc w sytuacjach awaryjnych

Wbrew pozorom, samodzielna naprawa plandeki nie musi być trudna. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw naprawczy do plandeki. Jest to świetna, a także prostsza w użyciu alternatywa niż zgrzewanie plandeki opalarką. Posiadając tego typu zestaw kierowca nie musi się martwić nawet o nagłe usterki, gdyż będzie w stanie wyeliminować je od razu i ruszyć w dalszą trasę. Z czego składa się taki zestaw? Podstawowy element to łata lub plaster, które można nakleić na miejsce rozdarcia lub rozcięcia by je naprawić. Oprócz tego w takim zestawie często znajduje się papier ścierny, którym można wyeliminować nierówności przy rozdarciu plandeki, żeby klej z łaty mógł łatwiej i pewniej chwycić. Dodatkowym, niezbędnym elementem takiego zestawu jest też odtłuszczacz, którym może być na przykład alkohol izopropylowy. Pomaga on oczyścić rozdarte brzegi plandeki, żeby plaster trzymał się jej lepiej. 

Naprawienie plandeki w sposób szybki i prosty

Jak widać po opisie zestawu naprawczego, pozbycie się takiej usterki wcale nie musi być trudne. Nawet, jeżeli staramy się o to w warunkach polowych na trasie. Zabierając się za naprawianie plandeki należy przede wszystkim wyczyścić jej powierzchnię tam, gdzie zamierzamy ją sklejać. Wszelkie zabrudzenia, kurz i tłuste plamy sprawią, że klej nie będzie trzymał tak mocno, jak powinien. Kolejnym krokiem jest pozbycie się z plandeki ewentualnych nierówności za pomocą papieru ściernego i na końcu sklejenie obu rozdartych końców plastrem lub taśmą. Brzmi prosto? Jest proste! 

Taśmy do naprawy plandeki - na każde rozdarcie

Plastry do plandek mają jedną wadę - występują w określonych rozmiarach, które nie zawsze muszą odpowiadać skali rozdarcia. Problem ten rozwiązują taśmy do naprawy plandeki, które działają dokładnie w taki sam sposób, ale sprzedawane są w rolkach. Dlatego można dociąc ich wymiar odpowiednio do reperowanego rozdarcia. Taśmy tego rodzaju są wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe, gwarantując dobrą jakość naprawy.

W celu zapoznania się z produktami przeznaczonymi do napraw plandek w trasie, zapraszamy do odwiedzenia strony isp4trucks.com.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.