› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zbijamy koszty: pora na najtańsze OC

› poradnik ponad rok temu    26.02.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A

Szukając oszczędności dla domowego budżetu, warto pochylić się nad sprawą ubezpieczeń samochodowych. Ubezpieczenie obowiązkowe OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest przez wielu traktowane jako dodatkowy podatek, który uiścić po prostu trzeba. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, jak prosta jest droga do zamiany polisy OC na tańszą.

Dlaczego nie warto słuchać sąsiada?

Jeżeli ktokolwiek sugeruje nam jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe jako to oferujące rzekomo najtańsze ubezpieczenia samochodowe, z pewnością nieświadomie wprowadza nas w błąd. Rekomendacje znajomych w odniesieniu do polis komunikacyjnych nie mają żadnego sensu. Przypomnijmy sobie, jak wygląda ankieta, którą należało uzupełnić u ubezpieczyciela – większość informacji podawanych w formularzu dotyczy przecież konkretnego modelu samochodu i indywidualnych cech posiadacza pojazdu. Dane te mają niebagatelne znaczenie, ponieważ to właśnie na ich podstawie wyliczana jest wysokość składki. Waga poszczególnych danych jest także różnie interpretowana przez TU – stąd właśnie biorą się różnice w ofertach w odniesieniu do jednej osoby.

Jak samodzielnie dokonać kalkulacji?

Wyliczając składkę OC dla siebie, warto skorzystać z możliwości, jakie daje porównywarka ubezpieczeń okurka.pl. Tylko porównując oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych będziesz miał pewność, że w danej chwili dokonałeś naprawdę jedynie słusznego wyboru. Punktem odniesienia do szukania najtańszego OC jest rzecz jasna cena. W przypadku ubezpieczeń obowiązkowych jest ona jedynym rozsądnym kryterium wyboru, decydującym o atrakcyjności oferty. Idąc krok dalej, warto na etapie wyboru OC prześledzić propozycje dodatkowych ubezpieczeń w rodzaju AC, ASS czy NNW – z uwzględnieniem rzecz jasna zakresu odpowiedzialności ubezpieczycieli.

Na jakie oszczędności możesz liczyć?

Zakładając, że po raz pierwszy decydujesz się na samodzielne poszukiwanie polisy OC, możesz liczyć na oszczędności w wysokości nawet 50% ceny dotychczasowego ubezpieczenia. Jak już zostało wspomniane, towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają z różnych algorytmów wyliczających wysokość składek, co sprawia, że różnice w cenach diametralnie się od siebie różnią. Sprzyja temu wysoka konkurencyjność wśród firm oferujących ubezpieczenia obowiązkowe OC, na której korzysta oczywiście klient. Cenę polis OC warto sprawdzać na bieżąco i nie bać się zmienić ubezpieczyciela na tańszego – trzeba pamiętać, że oferty TU często się zmieniają, a przy bieżącym rozeznaniu z pewnością łatwiej będzie o ustrzelenie atrakcyjnej na dany czas polisy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.