› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zawada, Jar i Zatorze pod okiem kamer monitoringu miejskiego

› inwestycje miejskie ponad rok temu    8.01.2013
Rafał Kadłubowski
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Systemem monitoringu wizyjnego miasta objęte zostanie m.in. skrzyżowanie Al. Odrodzenia z ul. Płk. DąbkaSystemem monitoringu wizyjnego miasta objęte zostanie m.in. skrzyżowanie Al. Odrodzenia z ul. Płk. Dąbka fot. archiwum elblag.net

Elbląski magistrat wyda prawie pół miliona złotych na rozbudowę monitoringu wizyjnego miasta. Aktualnie w czterech newralgicznych punktach Elbląga, trwa montaż nowych kamer. Pod okiem „wielkiego brata” znajdą się m.in. skrzyżowania ul. Ogólnej z Broniewskiego i Al. Odrodzenia z Płk. Dąbka, oraz okolice wieżowców przy ul. Mielczarskiego. W najbliższych dniach wszystkie podłączone zostaną do miejskiego systemu monitoringu.

W związku z rozbudową monitoringu wizyjnego miasta, do końca tygodnia występować będą przerwy w pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Ogólnej z Broniewskiego oraz Ogólnej z Odrodzenia i z Płk. Dąbka. Ratusz prosi kierowców oraz pieszych o wyrozumiałość i ostrożność.

Ogłoszony przez Urząd Miejski przetarg na dostawę i montaż nowych kamer rozbudowywanego systemu monitoringu IP miasta, wygrała firma Sprint S.A. z Gdańska. Podpisana umowa opiewa na kwotę 477 tys. zł.  

Gdańska firma przystąpiła niedawno do instalacji cyfrowych kamer na słupach oświetleniowych,  znajdujących się przy skrzyżowaniu ul. Odrodzenia z ul. Płk. Dąbka oraz przy ul. Mielczarskiego 47 (okolice sklepu Biedronka, szkoły podstawowej i przedszkola). Kolejna kamera umieszczona zostanie na słupie trakcyjnym przy skrzyżowaniu ul. Ogólnej z ul. Broniewskiego. Projekt obejmuje także wymianę, istniejących – analogowych kamer zainstalowanych na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności, na nowe cyfrowe kamery.

Ponadto każde z trzech Centrów Dozoru Wizyjnego (w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106 i przy ul. Tysiąclecia 3 oraz w budynku Urzędu Miejskiego) zostanie  doposażone w stacje robocze, o bardzo wysokiej wydajności do obsługi wyżej wymienionych kamer.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w połowie stycznia br.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ u.c.s
ponad rok temu ocena: 0%  3
Sprint? A inne firmy w przetargu nie brały udziału? Znowu monopolista górą! I to na dodatek niezbyt rozgarnięty. Proszę poczytać forum na temat w/w firemki. Śmiechu warte. Nie polecam!!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Posiadacz
ponad rok temu ocena: 0%  2
Ehhh... Myślałem, że elbląg.net czymś Nas zaskoczy, a tutaj wszystko zerżnięte z innych portali.. Tym nie zasłyniecie..
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0% 1
każdy serwis czerpie z tych samych źródeł. Poczytaj więcej artykułów i posprawdzaj daty dodania. Większość treści jest u nas pierwsza. A czym byś chciał żebyśmy zasłynęli?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.