› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zatoczka autobusowa do pilnego remontu!

› bieżące ponad rok temu    10.07.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 4 ocen 9 / 44%
A A A
Zatoczka autobusowa do pilnego remontu! fot. Mateusz Milanowski

Ile razy każdego dnia autobusy takich linii, jak 7, 12, 13 czy 17 przejeżdżają przez ulicę Fromborską? Sama „siedemnastka”, jadąc w kierunku Ogólnej, zatrzymuje się w zatoczce autobusowej ponad 40 razy dziennie. Jaki wpływ na zawieszenie pojazdów ma olbrzymia wyrwa w nawierzchni zatoczki? Olbrzymie. O komforcie pasażerów nie wspominając...

Na ulicy Fromborskiej w kierunku Ogólnej funkcjonuje jedna zatoczka autobusowa. Każdy kierowca autobusu, chcąc nie chcąc, musi do niej wjechać, aby pasażerowie mogli do pojazdu wsiąść i go opuścić. Problemem jest olbrzymia wyrwa w jej nawierzchni, która „objawiła” się tuż po sezonie zimowym. Każdego dnia, na wskutek ruchu pojazdów, ale i również warunków atmosferycznych, pogłębia się. Jakie są tego skutki? Komfort jazdy, co oczywiste, mocno spada. Zawieszenie autobusów dostaje mocno „w kość”, co w przyszłości zaowocuje dodatkowymi naprawami. Koniec końców kierowcy tracą cenne sekundy na powolny wjazd i wyjazd z zatoczki.

Zatrzymanie się pojazdu poza zatoczką nie wchodzi w grę. Po pierwsze autobus zatrzymałby się wtedy na ulicy (blokada ruchu dla innych pojazdów), a po drugie pasażerowie niepełnosprawni, starsi, z wózkami dla dzieci nie byliby w stanie pokonać dość wysokiego krawężnika. Problem więc można rozwiązać tylko w jeden sposób – wyremontować nawierzchnię zatoczki.

- Dla nas też jest to męczące, zdarzają się przypadki, kiedy pasażerowie oskarżają nas, kierowców, mówiąc (a czasem krzycząc) „wieziesz ludzi, a nie kartofle, jak prowadzisz!”. Jednak to nie jest nasza wina, że stan zatoczki jest, jaki jest – mówi kierowca autobusu numer 7, którego poprosiliśmy o komentarz do tej sytuacji.

Według oficjalnego forum Zarządu Komunikacji Miejskiej:

Zatoki przystankowe są częścią pasa drogowego, a tym zajmuje się Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg (DRID) Urzędu Miejskiego w Elblągu. W przypadku uszkodzeń w nawierzchni zatok i w pobliżu przystanków interweniujemy u zarządcy drogi. Jednak o tym w jakim czasie i jakiej kolejności będzie to naprawiane - decyduje DRID.

Mając na uwadze fakt, że post ten odnosi się do wątku z 2013 roku, wysłaliśmy zapytanie do Michała Góreckiego w tej sprawie. W tej chwili oczekujemy na odpowiedź.

Wysłaliśmy również wiadomość do biura prasowego Urzędu Miejskiego. Zapytaliśmy m.in. o to, kiedy możemy się spodziewać remontu nawierzchni opisywanej zatoczki.

Do tematu powrócimy, gdy uzyskamy odpowiedzi z obu instytucji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ A1
ponad rok temu ocena: 33%  4
Na Łęczyckiej (koło wojska) - taka sama zatoczka.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miszkurka2000
ponad rok temu ocena: 33%  3
Podobnie tragiczny jest wyjazd z Szymanowskiego przez Królewiecką. Tak buja autobusem, że można sobie głowę rozwalić.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiler
ponad rok temu ocena: 40%  2
Zatoka na przystanku Puł.Dabka(Gwiezdna) od kilku lat jest nie ruwna ale wiekszym problemem jest zapadająca się studzieka. Z naprawa czekaja chyb aż sie zarwie pod kołem autobusu.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miszcz
ponad rok temu ocena: 50% 1
"nie ruwna" - olaboga.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.