› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zasady krótkoterminowego wynajmu samochodu

› poradnik ponad rok temu    28.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zasady krótkoterminowego wynajmu samochodu

Wynajem krótkoterminowy to świetne rozwiązanie w przypadku podróży służbowych czy kilkudniowych wypadów wakacyjnych. Jakie zasady obowiązują w przypadku krótkiej umowy najmu? Na co musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy i odebraniem auta? Odpowiadamy.

O czym musisz pamiętać przed wynajmem?

Podstawową kwestią, która wiąże się z wypożyczeniem samochodów, jest spełnienie kryterium wieku oraz doświadczenia w roli kierowcy. W Flex Rent wynajmujemy samochody osobom w wieku od 25. do 69. roku życia, które mają prawo jazdy ważne co najmniej 12 miesięcy. Jeśli nie spełniasz tych warunków, nadal możesz wynająć samochód, ale wiąże się to z dodatkowymi formalnościami. Pamiętaj, aby w miarę możliwości zarezerwować wcześniej samochód przez internet, dzięki czemu możesz być pewny, że na miejscu będzie na Ciebie czekał wybrany model. W przypadku wynajmu na lotnisku może się okazać, że oferta nie będzie tak szeroka. 

Warunki wynajmu

Bez względu na długość wypożyczenia musisz mieć ze sobą dokument tożsamości, prawo jazdy oraz ważną kartę kredytową. Dwa dokumenty służą weryfikacji wieku oraz doświadczenia za kierownicą. W wypadku karty kredytowej nie zapominaj, aby była ważna co najmniej pół roku od planowanego dnia zakończenia wynajmu. Ponadto musi się na niej znajdować kwota, która odpowiada wymaganemu depozytowi dla danego pojazdu. Jeśli kwota ta jest dla Ciebie za wysoka, możesz skorzystać z oferty Full Protection, dzięki której zniesiesz udział własny, ubezpieczysz szyby, opony i lusterka oraz obniżysz wymagany depozyt. Gdy już wszystkie formalności masz za sobą, podpisujesz umowę i możesz odebrać samochód.

Dodatkowe opcje

W Flex Rent możesz skorzystać z dodatkowego wyposażenia (m.in. fotelik dla dziecka) oraz usług, takich jak przedpłata paliwowa czy zniesienie udziału własnego. Każda z usług ma swoje zalety i pozwala albo uniknąć konieczności tankowania do pełna przed jego zdaniem, albo znieść odpowiedzialność finansową za szkody powstałe w wyniku kolizji. 

Twoje obowiązki

Pamiętaj, że w ramach wynajmu musisz dbać o samochód. Oznacza to, że nie możesz się nim poruszać po drogach, które nie są przeznaczone do jazdy autami osobowymi. Ponadto pojazd musi wrócić do wypożyczalni czysty. Dotyczy to wnętrza oraz karoserii. Poza tym jeśli sytuacja będzie tego wymagać, jesteś zobowiązany do uzupełnienia płynów eksploatacyjnych. W przypadku wynajmu krótkoterminowego to niezwykle rzadka sytuacja, gdyż samochody są przez nas przygotowane na dłuższy okres, niemniej warto o tym pamiętać. W warunkach wynajmu znajdziesz również informację na temat dokładnego miejsca, daty i godziny, kiedy jesteś zobowiązany zwrócić samochód. W ramach wypożyczenia w Flex Rent na krótki termin nie stosujemy limit kilometrów. W związku z tym nie musisz martwić się o to, iż czeka Cię dodatkowa opłata za przekroczenie limitu.

Jak wygląda zakończenie wypożyczenia?

Każdy wynajem kończy się spisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat stanu faktycznego pojazdu. To istotny dokument, którego kopia powinna do Ciebie trafić. Podpisujesz go własnym nazwiskiem, w związku z czym poświadczasz, iż akceptujesz jego treść. Zgodnie z naszym regulaminem po zakończeniu wynajmu zwalniamy depozyt. Kwestie formalne staramy się uprościć do minimum, tak aby wynajem był wygodny i możliwie szybki do zrealizowania. Zapraszamy na największe lotniska w Polsce, gdzie można skorzystać z naszych usług.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.