› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zamkną torowisko na Browarnej. Będą zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

› bieżące ponad rok temu    3.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
1 zdjęćZamkną torowisko na Browarnej. Będą zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów fot. Konrad Kosacz

Od 9 października czekają nas kolejne, spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tego dnia zamknięta dla ruchu zostanie część torowiska w ciągu ul. Browarnej, od zajezdni tramwajowej do ul. Obrońców Pokoju. W związku z tym zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 300, a trasa linii nr 400 zostanie skrócona.

Zmiany wprowadzone zostaną w związku z realizacją kolejnego etapu robót drogowych w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503. Polegały one będą m.in. na zamknięciu dla ruchu części torowiska w ciągu ul. Browarnej. Od 9 października, do odwołania zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
- zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 300;
- trasa linii nr 400 zostanie skrócona do zajezdni przy ul. Browarnej. Tramwaje linii 400, będą kursowały w obu kierunkach po trasie: Ogólna, Płk. Dąbka, Królewiecka, Robotnicza, Browarna, zajezdnia przy ul. Browarnej;
- trasa autobusowej linii zastępczej T3 zostanie wydłużona do pętli autobusowej przy al. Odrodzenia, tym samym autobusy T3 nie będą dojeżdżały do tymczasowej pętli przy basenie. Trasa linii T4 pozostaje bez zmian.

Autobusy zastępczej linii T3, od pętli Odrodzenia będą kursowały ulicami: PĘTLA ODRODZENIA, Mazurska, Browarna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Grota – Roweckiego, Grobla Św. Jerzego, Bema, Rawska, Grunwaldzka, Hetmańska, Giermków, Pocztowa, Robotnicza, Browarna, Obrońców Pokoju, Wiejska, Odrodzenia, PĘTLA ODRODZENIA.
Przy ulicach: Mazurska, Browarna, Obrońców Pokoju, Wiejska zostaną ustawione tymczasowe przystanki autobusowe dla linii T3.

Pasażerowie korzystający z przesiadek z linii 200 i 400 do linii T3, T4 lub odwrotnie, mogą kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pierwszym pojeździe. Identyczne zasady obowiązują podczas przesiadek z linii T3 do linii T4, lub odwrotnie.

W przypadku korzystania z elektronicznej portmonetki na EKM (elektroniczne bilety jednorazowe), rejestrację wejścia i wyjścia należy dokonać tylko w pierwszym pojeździe. W drugim pojeździe, EKM nie należy przykładać do kasowników – w przeciwnym wypadku z karty zostanie pobrana opłata jak za kolejny przejazd.

Dodatkowo, na odcinku od przystanku autobusowego przy ul. Robotniczej (przy ALSTOM) do dworca, w obydwu kierunkach, pasażerowie mogą korzystać z przejazdów przesiadkowych na podstawie jednego biletu, również z linii nr 7.

Uwaga! Przesiadka powinna nastąpić w ciągu 45 minut od momentu skasowania biletu (wniesienia opłaty) w pierwszym pojeździe.

Ze względu na ewentualne, dalsze zmiany w organizacji ruchu w obszarze robót drogowych, mogą zostać wprowadzone kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Z uwagi na zakres planowanych prac drogowych, mogą wystąpić również utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Informacje na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Elblągu dostępne są pod numerami telefonów: 55/ 235 26 73 lub 55/ 230 79 00 – siedziba ZKM w Elblągu Sp. z o.o., ul. Browarna 90; 55 239 37 92 – Centrum Obsługi Klienta, ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz na stronie www.zkm.elblag.com.pl

 • Zamkną torowisko na Browarnej. Będą zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.