› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zakup auta do codziennych zadań

› bieżące 6 miesięcy temu    11.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zakup auta do codziennych zadań

Kupno samochodu przynosi wiele korzyści, ale przyprawia czasem o ból głowy. Nie zawsze jednak musimy brać cały ciężar na siebie. Wystarczy znaleźć doradcę, określić z nim swoje potrzeby i dokonać wyboru. Bo pomoc w kupnie samochodu jest bardzo często niezbędna. A nowy samochód należy kupować rozsądnie i rozważnie, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjaliście.

Nowy samochód - co warto wiedzieć przed zakupem

Zakup samochodu to na początku wiele pytań w głowie, na które trzeba znaleźć odpowiedź, żeby wybrać właściwe auto. Jednak przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, w pierwszej kolejności warto określić swój budżet – to ułatwi zadanie. Czasami bowiem strefa marzeń znacząco wykracza poza realne możliwości naszych finansów. Dlatego dobrze jest też obserwować rynek i być zorientowanym w cenach. Warto jednak pamiętać, że na zakup samochodu, składa się nie tylko cena pojazdu, ale sporo dodatkowych opłat np. rejestracja, ubezpieczenie. Jeśli uznamy, że nie stać na nas na nowy samochód, można skorzystać z różnych dostępnych na rynku ofert finansowania: leasing, kredyt, pożyczka, dzięki którym, ten wymarzony pojazd będzie w naszym zasięgu.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji takiej jak zakup samochodu, jest określenie przeznaczenia i zastosowania auta, w tym jaki ma mieć silnik i spalanie. Ważna jest też racjonalna ocena sytuacji – czy nowy samochód ma być dużym i bezpiecznym transportem dla rodziny i na dłuższe wyjazdy, czy może ma to być małe i szybkie auto albo kompatybilny pojazd do codziennych zadań, do pracy i poruszania się po mieście.

Nieoceniona wtedy okazuje się pomoc w kupnie samochodu – i tutaj możemy ułatwić sobie zadanie korzystając z brokera samochodowego. Zakup auta u brokera daje bardzo wiele korzyści. Broker samochodowy znajdzie dla Ciebie dokładnie taki nowy samochód, jakiego potrzebujesz. Przy okazji będzie to najlepsza cena samochodu i oferta na rynku – lepszej nie znajdziesz.

Zakup samochodu - sedan, hatchback, a może minivan?

Sedan, hatchback czy minivan – używamy tych pojęć dość często, jednak czy wiemy co one znaczą? Podejmując decyzję w kwestii zakupu nowego samochodu, zastanawiamy się często, jaki rodzaj nadwozia wybrać? I tutaj znowu trzeba zastanowić się do jakich zadań i celów ten nowy samochód będzie nam służył?

Jeśli decydujesz się na zakup samochodu typu sedan to można się domyślać, że potrzebujesz pojazdu do reprezentacyjnych zadań, ponieważ jest to klasyczne, eleganckie, 2 lub 4 drzwiowe auto charakterystyczne dla limuzyn. Posiada  długą maskę z przodu, bagażnik z tyłu nie mający nic wspólnego z tylną szybą – zmieści się w nim 4-5 osób. Typowymi przykładami są Passat, Corolla itp.

No dobrze, ale jeśli Twój nowy samochód ma służyć Ci po mieście i na krótkie wypady weekendowe we dwoje albo z psem czy z rowerem, to Twoje oko powinno zwrócić się w kierunku auta hatchback. Dlaczego? Bo to samochód, który ma składane tylne siedzenia pozwalające zwiększyć przestrzeń bagażową. I chociaż lodówki nim raczej nie przewieziesz, to ukochanego, dużego czworonoga lub rower na pewno tak. Część bagażowa tego samochodu jest dostępna z zewnątrz po podniesieniu do góry tylnej klapy schodzącej z linii dachu do bagażnika lub z wnętrza pojazdu, i po odchyleniu oparcia tylnego siedzenia – i to jest cecha charakterystyczna dla tego typu auta. W klapie tej mieści się tylne okno. Występuje w wersji  3 i 5 drzwiowej. Podobnymi  typami aut będą: kombi i minivan, przy czym hatchback jest mniejszych rozmiarów. Przykładem takiego samochodu będą Polo, Renault Laguna III czy Opel Signum.

Minivan – zakup samochodu tego typu daje Ci pewność , że zmieści się w nim liczna rodzina, wraz z bagażami  i czworonogiem. Jest to typ auta wielozadaniowego. Dlatego szukając idealnego samochodu rodzinnego nie przechodź obojętnie obok minivana. Produkowany w 4 rozmiarach może mieć nawet 8 siedzeń w 3 rzędach. Przykładem tego typu auta będą Renault Scenic III czy Opel Zafira II.

Warto rozważyć zakup u brokera samochodowego

Bez względu na to, jaki typ auta jest Ci potrzebny, zawsze będzie interesowała Cię najlepsza cena samochodu. Dlatego warto pokusić się o zakup samochodu od brokera samochodowego.

Broker samochodowy daje przede wszystkim szansę na to, że nowy samochód będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych, jak również związanych z wyposażeniem pojazdu. Porównuje on ceny aut u dealerów na terenie Unii Europejskiej, negocjuje , sprawdza różnice w kursach walut i wybiera najkorzystniejszą opcję dla Ciebie.

Jeśli już wiesz, że chcesz ten konkretny nowy samochód, broker samochodowy wyręcza Ciebie we wszelkich formalnościach związanych ze sprowadzeniem auta do kraju, rejestracją i związanymi z tym procesem opłatami.

Zakup auta u brokera to minimum formalności, a maksimum oszczędności i spokoju. Jeśli chcesz nabyć nowy samochód w dobrej cenie, bez tracenia czasu na formalności czy potencjalnych zagrożeń, to zakup samochodu od brokera jest dla Ciebie.

Mało tego zakup samochodu u brokera nie ogranicza Cię do jednej marki czy godzenia się na jakiekolwiek półśrodki, bo on znajdzie dokładnie to, czego pragniesz i podstawi zamówienie we wskazane przez Ciebie miejsce. Dlatego warto z niego skorzystać!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.