› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zakończyła się budowa nowego parkingu przy ul. Sienkiewicza

› inwestycje miejskie ponad rok temu    2.12.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Zakończyła się kolejna inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy w trzecim okręgu zdecydowali się na rozbudowę parkingu przy ulicy Sienkiewicza. W ten sposób zyskali w sumie 47 nowych miejsc postojowych.

Autor wniosku, Antoni Bojko motywował do podjęcia inwestycji z powodu złego stanu technicznego miejsc postojowych dla samochodów. Zwrócił również uwagę, że w przeciągu 35 lat wzrosła ilość samochodów, które mieszkańcy parkowali tam, gdzie to było tylko możliwe – również na trawnikach. Dlatego mieszkaniec zaproponował, aby wykorzystać dodatkową, wolną przestrzeń na rozbudowę parkingu.

Pomysł najwyraźniej przypadł do gustu okolicznym mieszkańcom, gdyż zdobył najwięcej – aż 306 głosów. Kolejnymi propozycjami w okręgu, które zdobyły największe poparcie były:
- remont chodnika (deptaka) wzdłuż ul. Nowowiejskiej - 163 głosy,
- remont chodnika wzdłuż ul. Kopernika - 144 głosy,
- zakup i montaż nowych ławek w parku na Os. Władysława IV - 121 głosów.

Dzięki inwestycji zrealizowanej przez Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów za łączną kwotę 264.449,68 zł mieszkańcy zyskali 44 miejsca postojowe o nawierzchni z ażurowych płyt betonowych, 3 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych z kostki brukowej betonowej, ciąg pieszy - dojścia do budynków mieszkalnych nr 25 i 27 przy ul. Kościuszki o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, jezdnię manewrową z kostki brukowej betonowej oraz modernizację istniejącego wjazdu na zaprojektowany parking.

 

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.