› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zabezpieczenie motocykla – czy disclock to dobry wybór?

› bieżące ponad rok temu    23.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zabezpieczenie motocykla – czy disclock to dobry wybór?

Motocykl to potencjalnie łatwy łup dla złodzieja. Warto go więc zabezpieczyć przed kradzieżą. W tym celu należy postawić na blokadę motocyklową. Jedną z nich jest popularny disclock z alarmem. Oczywiście nie jest tak, że wprawiony złoczyńca nie poradzi sobie z taką blokadą, ale na pewno będzie mu dużo trudniej jednoślad ukraść. Umówmy się, wybierze raczej motocykl stojący obok, który takiego zabezpieczenia nie ma.

Disclock – co to jest?

Jedyny sposób na ochronę naszego motocykla to jego unieruchomienie w taki sposób, aby odprowadzenie jednośladu z miejsca postoju nie było możliwe. Może Ci w tym pomóc disclock, który okazuje się jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby Twoja własność pozostała na parkingu. To element zabezpieczający montowany na tarczy hamulcowej. Powoduje to całkowite unieruchomienie jednego lub dwóch kół w zależności od tego, ile disclocków zdecydujesz się założyć. Warto tutaj zauważyć, że to rozwiązanie sprawdza się najlepiej na motocyklach, szczególnie tych ciężkich i dużych. Nie zda egzaminu w przypadku skuterów, które są dużo lżejsze. Dwójka złodziei mimo blokady mogłaby unieść taki jednoślad i przetransportować go przynajmniej kilka metrów do auta dostawczego.

Czy więc disclock to dobre rozwiązanie na Twój motocykl? Dlaczego jest w sprzedaży i wiele osób tak chętnie z niego korzysta? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej.

Zalety disclocków – poznaj pozytywne strony tej blokady

Przede wszystkim warto zaznaczyć, jak powinien być zbudowany skuteczny disclock. Jego konstrukcja winna być odpowiednio ciężka, najlepiej stworzona z mosiądzu lub innego stopu metali odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Taka kłódka na tarcze hamulcową będzie skuteczna tylko wtedy, jeśli złodziej nie będzie w stanie jej przeciąć lub złamać. Oczywiście może się okazać, że w końcu mu się to uda, ale na pewno nikt nie chce stać przy czyimś motocyklu i coś przy nim robić przez dłuższy czas, to wzbudza podejrzenia. Właśnie w tym zdaniu ukazała nam się pierwsza zaleta disclocków, czyli czas, jaki osoba starająca się złamać zabezpieczenie musi spędzić przy motocyklu. 

Następny pozytywnym aspektem wyboru disclocków jest bez dwóch zdań prostota ich zakładania i ściągania (oczywiście z pomocą kluczyka). Z pewnością cena w porównaniu do linek czy u-locków jest nieco wyższa, jednak za jakość warto zapłacić nieco więcej. Z drugiej jednak strony za linki lub łańcuchy, których nie da się sforsować w prosty i szybki sposób, także trzeba niemało zapłacić. Na koniec chcemy zauważyć, że disclock nie wymaga dodatkowych elementów do stworzenia zabezpieczenia. Linka potrzebuje słupa czy drzewa. Disclocka założysz, gdziekolwiek zechcesz!

Alarm – skuteczny straszak na złodziei

Wiele nowoczesnych disclocków jest wyposażonych w alarm. To dodatkowy element zabezpieczający, który ma za zadanie głównie odstraszyć złodzieja. Szczególnie kiedy ten stara się sforsować zabezpieczenie Twojego motocykla, gdy w okolicy są również inne osoby. Niektóre propozycje producentów mają naprawdę głośny alarm, dzięki czemu możesz go usłyszeć nawet Ty, znajdując się kilkadziesiąt metrów od swojego jednośladu. Disclock z alarmem to bez dwóch zdań najlepszy możliwy wybór. Jest coraz popularniejszy, dzięki czemu dostaniesz go w wielu sklepach z akcesoriami dla motocyklistów i motocyklów. Zawsze pamiętaj, aby wybierać produkty cenionych marek na rynku. Możemy Ci polecić, takich producentów jak Abus, Auvray, Oxford czy Xena. Na pewno znajdziesz od nich coś dla siebie i Twojego motocykla!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.