› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Z początkiem września nowe skrzyżowanie

› inwestycje drogowe ponad rok temu    30.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Z początkiem września nowe skrzyżowanie fot. Konrad Kosacz

Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic Grota Roweckiego, 12 Lutego, Armii Krajowej. W miniony weekend na wszystkich wlotach ułożona została ostatnia, ścieralna warstwa jezdni. Całkowite otwarcie dla ruchu skrzyżowania, planowane jest na początku września.

Prace budowlane rozpoczęły się na jesieni zeszłego roku i trwały nieprzerwanie (nie licząc przerwy zimowej). W ramach przebudowy wykonano szereg robót m.in. usunięto kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zbudowano nowe chodniki, ścieżki rowerowe i inne elementy wyposażenia systemu drogowego, ułożono nowy asfalt oraz dostosowano układ skrzyżowania, do wybudowania w nim w przyszłości linii tramwajowych w kierunku ulic 12 Lutego i Armii Krajowej. Nowe rozwiązania pozwolą także zwiększyć przepustowość ruchu w tym miejscu.

Po całkowitym oddaniu do ruchu skrzyżowania, dalej będą prowadzone prace polegające na przebudowie ulicy 12 Lutego, w kierunku skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej, Teatralnej i Płk. Dąbka wraz z tym skrzyżowaniem. Przebudowa dalszego odcinka ulicy 12 lutego finansowana jest w całości przy udziale środków finansowych Gminy Miasto Elbląg.

Całkowite koszty przebudowy skrzyżowania Grota Roweckiego, 12 Lutego, Armii Krajowej to prawie 7,5 mln zł. Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013, w kwocie blisko 3 mln zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zibi
ponad rok temu ocena: 0%  1
jestem ciekaw czy usprawni to faktycznie ruch w centrum, teraz jazd w szczycie to porażka
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.