› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Z kobietą za kółkiem bezpieczniej

› bieżące ponad rok temu    13.10.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Z raportu policji za rok 2010 dotyczącego wypadków drogowych w Polsce bez wątpienia wynika, że liczba kobiet jako sprawców wypadków jest zdecydowanie mniejsza od liczby mężczyzn. Patrząc na statystyki można jednoznacznie wysunąć wniosek, że kobiety są bardziej uważnymi kierowcami, a co za tym idzie jeżdżą bezpieczniej.

Dla wielu mężczyzn kobieta kierowca jest obiektem drwin i żartów. Nierzadko można usłyszeć stwierdzenie: „Jeździsz jak baba!”. Przyglądając się danym policji za ubiegły rok powyższe sformułowanie nabiera zupełnie nowego wyrazu. Według statystyk to właśnie panowie w zdecydowanej większości są sprawcami wypadków drogowych. Wśród osób odpowiedzialnych za wypadki liczba mężczyzn stanowiła 77,1%, podczas gdy kobiety spowodowały 18,6% wypadków.* Można nawet pokusić się o wysunięcie twierdzenia, że powyższa fraza powinna teraz zostać odebrana jako komplement i stać się synonimem słów: „jesteś dobrym kierowcą, jeździsz bezpiecznie!”.

„Dzięki policyjnym statystykom wyraźnie widać, że kobiety jeżdżą bezpieczniej i jest to niewątpliwie godne pochwały”. - mówi Jerzy Woźnicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu firmy produkującej wyciągarki marki Dragon Winch dla lawet, holowników, samochodów terenowych i quadów. „Należy pamiętać o tym, że zbliża się teraz ciężki, jesienno-zimowy okres, dlatego kierowcy muszą wykazywać się na drodze jeszcze większą uwagą i ostrożnością.” – dodaje.

Rzeczywiście nadchodzący okres jest czasem wzmożonej ilości wypadków i kolizji. Dlatego niezależnie od płci trzeba starać się jeździć ostrożnie i unikać brawury na drodze. Najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Warto o tym pamiętać i zdjąć nogę z gazu, aby zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: http://www.dlakierowcow.policja.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.