› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wyremontują drogę do Krasnego Lasu, będzie bezpieczniej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    2.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Wyremontują drogę do Krasnego Lasu, będzie bezpieczniej  fot. archiwum elblag.net

W październiku tego roku pojedziemy rowerem odnowioną drogą do Krasnego Lasu. To już prawie pewne, przetarg wygrała  firma SKANSKA S.A. Zaproponowała, że wykonana inwestycję za prawie 3 miliony zł. Najwyższa cena konkurencji to ok. 4 mln zł. Prawie tyle samo chciało przeznaczyć miasto. Firma zapewnia 60 miesięcy gwarancji ora zatrudnienie 5 bezrobotnych.

Na Fromborskiej dochodzi do wypadków. Może się do zmienić. Do końca września tego roku zbudowany będzie ciąg pieszo – rowerowy o długości dwóch kilometrów oraz oświetlenie. Ścieżka zacznie się od skrzyżowania Fromborskiej z ul. Kruczkowskiego, a będzie się kończyła zjazdem do Krasnego Lasu na skrzyżowaniu Fromborskiej z ul. Lema. Zostanie przeprowadzony remont zjazdów, ustawione będą obiekty małej architektury.

Inwestycję wykonana firma SKANSA S.A., która wygrała przetarg, pokonała trzech konkurentów. Jej cena była najniższa, nawet niższa od tej zaproponowanej przez miasto.

Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł. Ratusz zabiega o dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020. W razie nie otrzymania finansowania będzie możliwe odstąpienie od części umowy lub nawet całości bez odszkodowania.

Budowa ścieżki jest kontynuacją pierwszego 800 metrowego odcinka z Bielan do Zajazdu. Ta inwestycja była z inicjatywy mieszkańców, głosowali na nią w budżecie obywatelskim.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.