› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Sąd skazał za brawurową jazdę

› policja ponad rok temu    5.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Sąd skazał za brawurową jazdę

65-letni kierowca został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. Kierowca fiata na trasie K22 pod Elblągiem wyprzedzał na na podwójnej linii ciągłej na skrzyżowaniu. Zmusił innego kierowcę do zjechania na pobocze, co doprowadziło do kolizji. Skazany stracił prawo jazdy i dostał 1 700 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

Zdarzenie miało miejsce 26 czerwca 2020r. na trasie K22 pod Elblągiem. 65-letni mężczyzna jechał Fiatem Doblo w stronę Elbląga. Wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej. Na skrzyżowaniu i doprowadził do kolizji jadącego z naprzeciwka audi. Kierująca musiała uciekać na pobocze i w rezultacie uderzyła w przydrożny słupek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci sporządzili wniosek do sądu, który wydał wyrok. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca fiata stracił prawo jazdy. Został także ukarany grzywną w wysokości 1 700 zł. Dodatkowo musi pokryć koszty sądowe.

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.