› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wyposażenie warsztatu - co jest najważniejsze?

› poradnik ponad rok temu    22.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wyposażenie warsztatu - co jest najważniejsze?

Dobrze i profesjonalnie wyposażony warsztat przyciągnie grono klientów. Rozpoczynając swoją przygodę z warsztatem warto wiedzieć, co musi koniecznie się w nim znaleźć.

 1. Bez porządku ani rusz
 2. Narzędzia ręczne
 3. Podnośniki
 4. Elektronarzędzia i sprzęt specjalistyczny
 5. Wszystko w jednym miejscu

Jak wyposażyć warsztat a przy tym nie wydać fortuny? Wbrew pozorom jest to prostsze niż myślisz. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który w 5 prostych krokach pozwoli ci wyposażyć Twój warsztat łatwo i szybko. Zapraszamy.

Bez porządku ani rusz

Utrzymanie czystości i porządku to pierwsza oraz jedna z ważniejszych zasad. Warsztat pełen jest różnorodnych narzędzi, kluczy, śrub i wielu innych. Dobra organizacja nie tylko ułatwi Twoją pracę, ale dodatkowo wzmocni wizerunek w oczach klientów, w końcu czystość to także oznaka profesjonalizmu. Nieodłącznymi elementami, które pomogą Ci w zachowaniu w porządku są różnorodne regały, stoły warsztatowe bądź ścianki. To właśnie one jako pierwsze powinny znaleźć się w warsztacie. Każde kolejne dokupione narzędzie możesz od razu umieścić w odpowiednim miejscu.

Narzędzia ręczne

Zanim przystąpisz do zakupu specjalistycznych maszyn musisz pamiętać, że to właśnie narzędzia ręczne są podstawą i bazą każdego warsztatu. Zakup solidnego zestawu lub zestawów kluczy i śrubokrętów posłuży Ci przez wiele lat. Nie oszczędzaj i wybierz solidnego oraz dobrego producenta.

Podnośniki

Żaden warsztat nie obejdzie się bez podnośników. Jeden podnośnik czy jeden rodzaj podnośnika to za mało. Warto by w Twoim warsztacie było kilka rodzajów podnośników, by umożliwić bezpieczną pracę nad układem hamulcowym, zawieszeniem i wiele więcej.

Elektronarzędzia i sprzęt specjalistyczny

Sprzęt diagnostyczny oraz wszelkie narzędzia elektryczne (wiertarki, szlifierki) to dość spory wydatek. Z tego powodu warto najpierw wyposażyć warsztat w elementy podstawowe, by następnie dokupować kolejne urządzenia, które są niezbędne do sprawdzenia np.: geometrii kół. To, na jaki sprzęt diagnostyczny się zdecydujesz zależy od tego, jakich klientów chcesz przyciągnąć do swojego warsztatu.

Wszystko w jednym miejscu

Wyposażenie warsztatu może wydawać się procesem bardzo czasochłonnym. Jednakże, sklepy coraz częściej oferują możliwość kupienia zestawów elementów neizbędnych w serwisie. Ponadto, zazwyczaj większośc niezbędnych narzędzi można zakupić w jednym miejscu, nawet bez konieczności wychodzenia z domu, z uwagi na rozwijającą się branżę zakupów interentowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.