› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)

› bieżące 12 miesięcy temu    21.12.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)

Dzisiaj, 21 grudnia, w godzinach ranych doszło do wypadku drogowego w okolicach miejscowości Majewo (gmina Milejewo), przy zjeździe na Młynary. Samochód ciężarowy zjechał do rowu. 

Na miejsce zdarzenia wyjechały odpowiednie służby (policja, straż pożarna). Przyczyną wypadku było niedostosowanie predkości pojazdu do warunków panujacych na drodze.

Jak poinformował nas oficer prasowy KMP w Elblągu kom. Krzysztof Nowacki:

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód marki DAF, który przewoził towary spożywcze, jest poważnie uszkodzony. Leży w rowie kołami do góry. W związku z tym, że istnieją duże trudności w wyciągnięciu samochodu, pozostanie w tym miejscu jeszcze jakiś czas. Kierowcy nic się nie stało. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł i otrzymał 2 punkty karne. Prędkość pojazdu nie była duża (wynosiła około 50-60 km/h), ale z uwagi na bardzo trudne warunki drogowe (mocne oblodzenie powierzchni) była zdecydowanie za wysoka. 

Przypomnijmy, że Art. 19. 1.  "Kodeksu drogowego - Prawa o ruchu drogowym" wskazuje, że:

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.  

W okolicach Elbląga panują trudne warunki drogowe. Występują miejscowe oblodzenia nawierzchni. Prosimy o zachowanie ostrożności.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lola
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Bezmozgowcy za kierownicą tak mają .
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ paranoja
12 miesięcy temu ocena: 50%  4
To co miał ktoś biec przed samochodem i informować kierowcę jakie są warunki na drodze ? Asfalt może być czarny i nie widać czy jest ślisko czy nie !!!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rudy
12 miesięcy temu ocena: 67%  3
Tak najlepiej ukarać kierowcę mandatem.Proszę też napisać że tam nie jeżdżą plugo-piaskarki bo ktoś z właścicieli drogi chciał zaoszczędzić.Janeczek kiedyś jeździł i było dobrze a teraz jest efekt.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hahaha
12 miesięcy temu ocena: 88%  2
,,Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze..."" piniądz sam wpada,zamiast stwierdzić,że służby zaspały z posypką,najprościej dowalić kierowcy..nie ważne jest z jaką prędkością jechał...równie dobrze mógł jechać 20-30 km/h i jakby znalazby się w rowie to i tak byłoby niedostosowanie prędkości do panujących warunków...dojazd policji kosztuje...
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j23
12 miesięcy temu ocena: 100%  1
a jakby jechał 30 i wpadł do rowu - to co by wtedy powiedział milicjant,....... , a tak na wszystkie zdarzenia mają tą samą śpiewkę , by nie pociągnąć do odpowiedzialności tego co utrzymuje drogi .........
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.