› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wypadek na „siódemce”. Poważne utrudnienia na drodze

› bieżące 7 miesięcy temu    22.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wypadek na „siódemce”. Poważne utrudnienia na drodze fot. Telewizja Regionalna Żuławy TV (YouTube)

Dzisiaj, 22 lipca w okolicach południa doszło do poważnego wypadku drogowego na budowanym odcinku drogi krajowej nr 7, na wysokości miejscowości Dworek. 

Zderzyły się dwa samochody osobowe,w których podróżowało łącznie 6 osób, w tym 1 dziecko. Dwie osoby odniosły obrażenia, troje zostało zakleszczonych we wrakach pojazdów. Na miejscu interweniowali strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego oraz Nowej Kościelnicy. Policjanci pracujący na miejscu ustalają okoliczności zdarzenia.

Próbowano rozładować korek m.in. poprzez wprowadzenie objazdu przez drogę powiatową Nowy Dwór Gdański  –Ostaszewo. Mimo to, z sygnałów, które otrzymaliśmy wynika, że jeszcze po godzinie 15.00 droga pomiędzy Gdańskiem a Nowym Dworem Gdańskim była poważnie zakorkowana i ruch nie odbywał się w sposób płynny.

Przypomnijmy, że pod koniec 2015 roku ruszyła budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku pomiędzy Gdańskiem i Elblągiem. Wykonawcami są firmy Budimex i Metrostav. Inwestycja pochłonie z budżetu państwa 3,2 mld zł. Inwestycja na tych odcinkach ma zostać zakończona do końca października 2018 roku. Wprowadzone obecnie objazdy, tymczasowe ronda są związane z budową drogi ekspresowej. Udostępnione do ruchu odcinki dróg charakteryzują się małą szerokością, w związku z czym kierowcy po obu stronach muszą bardzo uważać. Wyprzedzanie, z uwagi na duże natężenie ruchu, jest często niebezpieczne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.