› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wynajem długoterminowy Audi i leasing - najważniejsze różnice

› poradnik ponad rok temu    11.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wynajem długoterminowy Audi i leasing - najważniejsze różnice

Wynajem długoterminowy samochodu - co to jest?

Na pierwszy rzut oka może to przypominać klasyczny wynajem … mieszkania. Najemca użytkuje lokal w zamian za comiesięczną opłatę i regulowanie opłat licznikowych. Właścicielem przez cały okres trwania umowy jest jednak wynajmujący. Podobnie funkcjonuje wynajem długoterminowy samochodu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wynajmu długoterminowego Audi? Zajrzyj tutaj:

HLS Cars - wynajem długoterminowy Audi

Pod tym pojęciem rozumiane jest użytkowanie samochodu w zamian za opłatę. Jest ona stał i najczęściej regulowana co miesiąc, chociaż może być również co kwartał. Liczba miesięcy, w których samochód jest przedmiotem wynajmu ustalona zostaje w umowie, którą podpisuje Klient z firmą wynajmującą.

Ten krótki opis może wielu przedsiębiorcom przypominać definicję leasingu. Mimo że oba rozwiązania mają ze sobą trochę wspólnego, to można znaleźć między nimi sporo różnic.

Wynajem długoterminowy i leasing - co je różni?

Przede wszystkim użytkownicy samochodów w wynajmie długoterminowym otrzymują szersze wsparcie tzw. full service leasing. W praktyce oznacza to, że Klient zobowiązany jest jedynie do tankowania paliwa, a serwisem, czy też przeglądami zajmuje się wynajmujący.

Dodatkowo, przy wynajmie długoterminowym pojazdu w niektórych przypadkach nie jest wymagana wpłata początkowa. W przypadku leasingu może ona wynosić nawet 20-25% wartości pojazdu, co dla wielu firm jest barierą nie do przeskoczenia. Warto o tym pamiętać analizując  oba rozwiązania.

Tym, co jeszcze odróżnia najem od leasingu, jest limit kilometrów, jaki można przejechać wynajmowanym autem. Może on być bardzo różny - od 12 tys. do nawet 50 tys. kilometrów rocznie. Wszystko zależy od tego, jaki model samochodu chcemy wynająć i przy współpracy, z jaką firmą. Takich limitów nie ma w przypadku leasingu.

Wynajem długoterminowy Audi - kto powinien skorzystać?

To rozwiązanie w zasadzie dla każdego. Chętnie korzystają z niego zarówno właściciele firm, w których samochody są wymieniane regularnie (co dwa, trzy lata), a także klienci indywidualni. Tych drugich najczęściej przekonuje możliwość posiadania nowego modelu pojazdu bez konieczności angażowania dużych środków finansowych lub zaciągania kredytu.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy Audi? Wszystko zależy od modelu pojazdy i jego parametrów. Oczywiście, im większa wartość samochodu, tym wyższa będzie rata za jego użytkowanie. W praktyce, można użytkować nowe Audi A4 Sportback już za niewiele ponad 1000 zł brutto miesięcznie. Dla porównania, miesięczny koszt wynajmu Audi Q7 wynosi ponad 3000 zł brutto za miesiąc. Różnice są więc całkiem spore.

Co może zrobić Klient po zakończonym okresie trwania umowy? Po opłaceniu wszystkim miesięcznych rat, klient otrzymuje możliwość decyzji. Może zachować samochód kupując go za gotówkę lub finansując jego zakup za pomocą kredytu. Może również zrezygnować z tego i oddać je firmie wynajmującej. Co najważniejsze, Klient nie musi podejmować takiej decyzji już w momencie podpisywania umowy. O konieczności podjęcia decyzji zostanie poinformowany, gdy umowa wynajmu będzie dobiegać do końca.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.