› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybór polisy OC - poradnik

› poradnik ponad rok temu    28.05.2013
Grzegorz Wiśniewski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Wybór polisy OC - poradnik

W czasie użytkowania pojazdu przychodzi taki moment, w którym należy zakupić obowiązkową polisę OC. Jest to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Zakres ubezpieczenia OC jest ustalony ustawowo, dlatego oferta poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych w tym zakresie jest praktycznie identyczna.

Różni się ona zazwyczaj rodzajem opcji dodatkowych, typu usługa assistance, czy bezpłatne wydanie zielonej karty. Jeśli dodatki te nie posiadają większego znaczenia dla nabywcy polisy, wówczas najważniejszym kryterium jej wyboru powinna być cena. Koszty polisy OC w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą w znaczący sposób różnić się od siebie. Wpływ na ich wysokość uzależniony jest od wielu czynników, które są brane pod uwagę podczas wyliczania składki. Każdy ubezpieczyciel posiada odmienny system obliczania wysokości polisy, dlatego wybór nie jest wcale taki łatwy.

Na rynku istnieje bardzo duża konkurencja. Towarzystwa ubezpieczeniowe wręcz prześcigają się w zdobyciu jak największej liczby klientów. Oferują specjalne upusty i bonusy dla nowych nabywców, doskonale zdając sobie sprawę, że raz zdobyty klient, niechętnie zmienia firmę ubezpieczeniową, kontynuując ubezpieczenie pojazdu przez wiele lat u jednego ubezpieczyciela.

Zapoznanie się z ofertą wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych może być czasochłonne. Jednak w dobie Internetu, wybór najlepszej polisy OC jest bardzo ułatwiony. W tym celu wystarczy odwiedzić jedną ze stron internetowych, na której umieszczono specjalne narzędzie, za pomocą którego można niemal natychmiast poznać koszty polisy OC u poszczególnych ubezpieczycieli i wybrać najtańsze ubezpieczenie samochodu Kalkulator OC stwarza właśnie taką możliwość. Jest on wręcz niecenionym źródłem informacji na temat najlepszej dla danej osoby oferty ubezpieczenia OC. Dokonanie zakupu polisy OC przez Internet posiada jeszcze jedną zaletę, większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje za taki zakup dodatkową zniżkę.

Istotny jest również fakt, czy użytkownik pojazdu zamierza skorzystać wyłącznie z obowiązkowego ubezpieczenia OC, czy jest zainteresowany również polisą AC. Jeśli zamierza wykupić dany pakiet, najkorzystniejszą opcją jest dokonanie tego zakupu w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym. W takich okolicznościach, cena przestaje być najważniejszym kryterium wyboru, znacznie większe znaczenie odgrywa rzetelność danego ubezpieczyciela, jak również pozytywna opinia, jaką może się on pochwalić wśród swoich klientów.

Wyboru polisy nie powinno się dokonywać tylko z tego powodu, że ktoś ja polecił, czy też w wyniku dobrej opinii, jaka krąży o danym ubezpieczycielu. Wysokość składki ubezpieczenia OC zależy od tak wielu czynników, że każdy powinien indywidualnie wybrać najbardziej korzystną ofertę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.