› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania flotą

› bieżące ponad rok temu    6.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybór odpowiedniego systemu zarządzania flotą

W obecnych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać o tym, że system zarządzania flotą potrafi mieć zbawienny wpływ na dane przedsiębiorstwo. Natomiast wybór tego odpowiedniego z pewnością nie należy do czynności łatwych.

Dla sporej części przedsiębiorców każdy monitoring GPS działa na podstawie tych samych funkcji. Dlatego też jedynym czynnikiem warunkującym staje się kwestia cenowa. Wówczas właśnie wkrada się nieprawidłowość, z powodu której w najlepszym razie będzie można mówić o stracie pieniędzy, w najgorszym – nieosiągnięciu oczekiwanych rezultatów.

Analiza wewnętrzna to podstawa

Zarząd firmy będzie oczekiwał kompleksowych danych związanych z oczekiwanym zwrotem inwestycji w system zarządzania. Osoby pełniące funkcje dyrektorów finansowych zwrócą szczególną uwagę na informacje dotyczące oszczędności, administratorzy floty zaś skupią się na faktycznych możliwościach zwiększania jej skuteczności.

W trakcie podejmowania decyzji co do optymalnego systemu zarządzania flotą nie należy zapominać o dokonaniu dokładnej analizy problematyki tejże. Każda z firm posiada własną przeznaczoną do określonych celów flotę. Dlatego twierdzenie, że ta transportowa oraz handlowa będą działać na tych samych zasadach, jest co najmniej nierozsądne. Wystarczy wyobrazić sobie, ile musi zachodzić różnic między przykładowo firmą zajmującą się transportowaniem osób a tą opierającą się na działaniach logistycznych. Kompleksowe rozwiązania dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa oferuje firma Verizon Connect.

Integracja systemu zarządzania z firmowymi aplikacjami

Zintegrowanie wybranego systemu zarządzania flotą z oprogramowaniem, które jest wykorzystywane w danym przedsiębiorstwie, będzie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy. Optymalne osiągnięcie tego celu będzie możliwe za pomocą połączenia narzędzi wspomagających zarządzanie flotą i działającego w firmie systemu kontrolowania finansów. Dzięki temu będzie można mówić o szybszym osiągnięciu postawionych założeń, a przy tym możliwe będzie określenie stopnia, w jakim flota wpływa na funkcjonowanie danej działalności gospodarczej.

System telematyczny

Kiedy już wewnętrznie zostaną określone zadania firmy, wówczas przystępuje się do analizy rynku oraz selekcji systemu telematycznego. Różnice między nimi są związane z ich funkcjonalnością, część z nich jest bowiem przeznaczone do wyselekcjonowanych dziedzin, a niektóre są uniwersalne w działaniu. Wybór powinien być umotywowany pewnością, że dany system faktycznie będzie pracował w wymaganym przez firmę obszarze.

Podsumowanie

Zarządzanie flotą pojazdów z pomocą odpowiedniego systemu w pełni wykorzysta jej potencjał. Dzięki temu będzie można mówić o osiągnięciu zamierzonych celów, przez co dana firma znacznie zwiększy swoją efektywność.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.