› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybieramy tarcze hamulcowe razem.

› poradnik ponad rok temu    8.06.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wybieramy tarcze hamulcowe razem.

Świat zwariował – takie odczucie powstaje na rynku pełnym nawiercanych tarcz hamulcowych, ceramicznych klocków i tuningowych akcesoriów. W takim wypadku możemy dojść do wniosku, że stosowanie gładkich tarcz hamulcowych nie jest wskazane.

Świat zwariował – takie odczucie powstaje na rynku pełnym nawiercanych tarcz hamulcowych, ceramicznych klocków i tuningowych akcesoriów. W takim wypadku możemy dojść do wniosku, że stosowanie gładkich tarcz hamulcowych nie jest wskazane.

W rzeczywistości gładkie tarcze hamują, a przy poprawnym użytkowaniu pracują przez długie lata. Na sklepowych półkach znajdziemy 1-2 produkty o zwiększonej wydajności, zaś zwykłych tarczy co najmniej 10-15 producentów. Czy jest to trudny wybór? Trudno ocenić. Na rynku spotkamy wielu producentów: Brembo, TRW, ABE, Ferodo, Zimmermann oraz dziesiątki mniej znanych marek. Przykład katalogu tarcz hamulcowych - http://brakestock.pl/tarcze-hamulcowe/

Przy zakupie powinniśmy kierować się regułą: tarcze hamulcowe za 80-120 złotych za parę nie mogą wzbudzać zaufania. Swoją opinię opieramy nie na stereotypach, lecz na niezbędnej technologii produkcji – która musi kosztować, zaczynając od odlewu żeliwa, kończąc na finalnej obróbce. Pamiętajmy, że każdy z etapów jest niemniej istotny, idą za nim konkretne właściwości .

Na początku sprawdźmy co to znaczy oryginalny produkt. Żaden producent samochodów nie produkuje tarcz hamulcowych. Układy hamulcowe projektują inżynierowie, ich wykonaniem zajmują się wyspecjalizowane firmy takiej jak ATE, TRW, Akebono.  To właśnie ich produkty później sprzedawane są w ASO jako oryginalny. Po pewnym czasie ci sami producenci zaczynają dostarczać na rynek komponenty opatrzone własnym logo – w dużo niższej cenie. Co więcej, ich jakość nie różni się od wspomnianych oryginałów.

Segment określany jako premium zdominowany jest przez producentów specjalizujących się w produkcji układów hamulcowych: EBC Brakes, Power Friction, DBA i inne. Bez wątpienia doświadczenie fachowców zawsze drogo kosztuje, z tego względu z powodzeniem możemy wybierać z oferty wspomnianych marek i segmentu. Przedstawiciele tej klasy z łatwością przewyższają jakością seryjne tarcze hamulcowe – przy czym ich cena może być nawet niższa niż oryginalnych elementów.

Średni segment tarcz hamulcowych – tutaj znajdują się koncerny zajmujące się produkcją szeroko pojętych części zamiennych, w tym komponentów układu hamulcowego: Ferodo TRW, Textar, Bosch i inne. Cena takich tarczy jest najczęściej bardzo przystępna, oscyluje w granicach 150-300 złotych za parę. Do spokojnej, stosunkowo standardowej jazdy te rozwiązania usatysfakcjonują większość kierowców. Pamiętajmy aby nie kupować podróbek.

Na sam koniec najniższa półka – producenci w ogólne nieznani na rynku. Podawać konkretnych przykładów marek nie będziemy, przecież ich nazwy i tak nic nikomu nie powiedzą. W ich wypadku przed zakupem warto skonsultować się z fachowcem.

Brakestock.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.