› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Witold Wróblewski: „Ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy”

› bieżące 8 miesięcy temu    26.10.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 9 ocen 1 / 100%
A A A
Od lewej: wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak i prezydent Elbląga Witold Wróblewski,Od lewej: wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak i prezydent Elbląga Witold Wróblewski, fot. Marcin Mongiałło

Prezydent Elbląga (a jednocześnie kontrkandydat Jerzego Wilka w rywalizacji o ten urząd) Witold Wróblewski postanowił odnieść się do medialnych zarzutów w przedmiocie bezpieczeństwa wiaduktu łączącego elbląską dzielnicę Zatorze z resztą miasta. Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem (25 października) w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej został wyemitowany reportaż (w ramach cyklicznego programu „Alarm!”), w którym na wiadukcie nie pozostawiono suchej nitki, m.in. podważając bezpieczeństwo konstrukcji. O sprawie pisaliśmy rano.

Dzisiaj, 26 października, prezydent Witold Wróblewski oraz wiceprezydent Janusz Nowak zorganizowali na wiadukcie krótką konferencję prasową, podczas której wszyscy obecni dziennikarze otrzymali informację dotyczącą procedury odbioru oraz potwierdzającą bezpieczne użytkowanie wiaduktu. Prezydent odczytał oświadczenie, w którym ustosunkował się do medialnych zarzutów:

Po wczorajszym materiale w Telewizji Polskiej, dochodzę do wniosku, że kampania wyborcza przekroczyła granice absurdu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

 

Jak można dla partyjnego interesu żerować na bezpieczeństwie elblążan? Gdzie szacunek do miasta i jego mieszkańców? Ważna jest wygrana za wszelką cenę według zasady po trupach do celu?

 

Dla mnie i myślę, że dla elblążan też, jest to wyjątkowo obrzydliwa droga do wygranej.

 

Dziwę się, tym bardziej , że zaledwie parę godzin  wcześniej na konferencji prasowej Jerzy Wilk zapewniał o prowadzeniu kampanii pozytywnej, merytorycznej, a za chwilę pokazuje swoją prawdziwą twarz.

 

Ja wiem, że ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy. Czy zdaje sobie sprawę, że takim podejściem do miasta szkodzi mu, a nie pomaga? Uderzył nie we mnie, uderzył w Elbląg i jego mieszkańców. W naszą  dobrą opinię.

 

Zastanawiam się, co jeszcze wymyśli Jerzy Wilk w tej kampanii? Jakim błotem mnie obrzuci? Brak słów. To już jest polityczne szambo.

Następnie głos zabrał wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, który dał do zrozumienia, że nie jest dopuszczalne oczernianie środowiska inżynierów, mówiąc, że obiekt został zrealizowany niezgodnie z projektem, z zastosowaniem materiałów też niezgodnych z projektem, że dokonano odbioru na podstawie szczątkowej dokumentacji, która była dostarczana w trakcie realizacji.

To są zwykłe kłamstwa i pomówienia. Z tym nie możemy się pogodzić.

– podkreślił.

Wiceprezydent Elbląga poinformował także, że dwie panie, które wzięły udział w reportażu zachowały się nieetycznie:

Próbowały wymusić na nas zainstalowanie w ich mieszkaniach instalacji centralnego ogrzewania. Pomijam już fakt, że jest to niezgodne z prawem, że nie możemy przeznaczać środków publicznych na prywatne inwestycje. Jest to po prostu nieuczciwe. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy mieszkańcy budynków zlokalizowanych w obrębie wiaduktu spotykali się z dużymi uciążliwościami w trakcie realizacji inwestycji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poprosiłem EPEC, aby w ramach rekompensaty doprowadził rurę ciepłowniczą i zainstalował węzeł cieplny w piwnicy jednego z budynków. Prywatnych instalacji CO2 zrobić nie możemy. Dlatego dziwię się, że te panie, rozgoryczone na pewno tym, że nie otrzymały tego, co chciały, opowiadają nieprawdy, domysły, czy półprawdy. Tak być nie powinno.

Wiceprezydent Janusz Nowak stanął też w obronie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz wszystkich tych, którzy brali udział w realizacji inwestycji:

Nie powinno się też szkalować powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który wydał pozwolenie na podstawie dogłębnej analizy dziesiątków dokumentów, protokołów odbiorów, sprawdzeń i  jakości materiałów. Nie wolno mówić, że wiadukt został zrobiony po łebkach. To jest krzywdzenie nie tylko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, ale wszystkich ludzi, którzy pracują u niego i całej kadry technicznej, inżynieryjnej, która uczestniczyła w procesie budowy tego wiaduktu  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Małgośka
8 miesięcy temu 9
Proponuję tym nieświadomym zagrożenia rozpadu wiaduktu przed głosowaniem na p. Wróblewskiego iść i obejrzeć te miejsca , a jest ich mnóstwo - pęknięć i szczelin na wiadukcie.... z bliska . Nie z daleka oglądać i podziwiać !!!! Twierdzenie , ze zdążyłem przed wyborami i mi zazdroszczą jest dyskwalifikacją od zaraz . Liczy się jakość p. prezydencie , a ignorował pan jakość kontaktu z mieszkańcami , a teraz okazuje się , ze i nie zrobiła na panu jakośc oddanego obiektu . Szok .
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksamol
8 miesięcy temu ocena: 82%  8
Na miejscu władz miasta oraz kadry inżynieryjnej odpowiedzialnej za budowę podałbym Wilka do sądu i oczy wiście nagłośnił to w mediach.
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zatorzanka
8 miesięcy temu 7
Ksamol , powiem ci tak , mam nadzieję , ze zrozumiesz . Gdybyś miał na łbie chociaż jedno pęknięcie , to leciałbyś do szpitala na założenie szwów , ale niestety , szczeliny i pęknięcia na wiadukcie , to nie szczeliny na twoim łbie , tylko bezpieczeństwo ludzi i zapowiedź katastrofy budowlanej . Słowa p. Wróblewskiego , ze ktoś mu zazdrości , świadczy , że jego ego bardziej się liczy aniżeli zdrowie i życie elblążan . To przedszkole i piaskownica , czy powazne podejście do zgłoszeń dot. bezpieczeństwa .
~ Eryk
8 miesięcy temu ocena: 36%  6
UWAGA ujawnił sie "Geniusz " wróbla - Wilka miał niecałe 1,5 roku dzieki czemu powstała kompleks wypoczynkowy "Dolinka", Wróblewski maił 4 CZTERY lata gdzie obietnice skończył dokładnie na 1,5 miesiąca przed upłynięciem terminu.
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MALINA
8 miesięcy temu ocena: 73%  5
Pisiory Kłamią i będą kłamać.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty lewak
8 miesięcy temu ocena: 10%  4
Ilu ciapatych i ukraińców ściągniecie? Ilu żydkom rozdacie paszporty?
odpowiedz oceń komentarz 1 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Suwere
8 miesięcy temu ocena: 100% 3
O-chyba jestes katolikiem? Wnioskuje z nienawistnej wypowiedzi...
~ Elblążanka
8 miesięcy temu ocena: 92%  2
Współczuję Prezydentowi tak brudnej kampanii wyborczej i rozumiem jednocześnie, że wszyscy zwolennicy pisu nawet jedną nogą nie staną na wiadukcie! Jak tak Was gryzie w oczy proszę jeździć na około!
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmmmmm
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
trzeba być tak bezczelnym i ograniczonym żeby lżyć mieszkańców swojego miasta
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.