› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

 Wiemy kiedy rozpocznie się remont. Będą utrudnienia

7 miesięcy temu    14.02.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 Wiemy kiedy rozpocznie się remont. Będą utrudnienia fot. archiwum Elblag.net

19 lutego wystąpią utrudnienia w komunikacji na Starym Mieście związane z wymianą nawierzchni Mostu Dolnego w ciągu ulic Studziennej i Orlej. Ruch kołowy na moście zostanie wstrzymany całkowicie, a ruch pieszych będzie się odbywał tylko jednym chodnikiem. Roboty na Moście Dolnym mają potrwać do 20 kwietnia. 

O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy  prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim wybrzuszeń jest znacząca różnica we właściwościach materiałów użytych do budowy mostu:

W okresie obniżonych temperatur kostka dębowa chłonie wilgoć i rozszerza się, natomiast konstrukcja stalowa mostu, do której kostka została przyklejona ulega skurczeniu. Powoduje to pojawianie się wybrzuszeń w nawierzchni. W okresach wysokich temperatur mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, która prowadzi do kurczenia się i poluzowania drewnianych kostek

- wyjaśniała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.  

Gdy nawierzchnia mostu była na gwarancji koszty ponosił wykonawca. Jednak już dawno się skończyła, a dokładnie 7 października 2016 roku. Teraz naprawa jest finansowania z środków miasta na bieżące utrzymanie dróg. 

Na ogłoszony, 21 października ubiegłego roku, przez miasto przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Tczewa. Zaproponowała ona cenę  693 tys. 478 zł. Urzędnicy przed otwarciem ofert podali, że mogą zapłacić 468 tys. zł. Przetarg unieważniono.
Na następny przetarg zgłosiły się dwie firmy. Wygrała firma Kompres - Roman Pacholczyk z Warszawy i ona otrzymała zamówienie. Kompres wykona remont za 460 tysięcy złotych. Do 20 kwietnia inwestycja powinna być gotowa. 

Jak informuje Urząd Miejski od 19 lutego wystąpią utrudnienia w komunikacji na Starym Mieście związane z wymianą nawierzchni Mostu Dolnego w ciągu ulic Studziennej i Orlej. Ruch kołowy na moście zostanie wstrzymany całkowicie, a ruch pieszych będzie się odbywał tylko jednym chodnikiem. Roboty na Moście Dolnym mają potrwać do 20 kwietnia. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ hgk
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
I tak będa remontowac co rok przez następne 100 lat zanim zrozumieja ze taka nawierzchnia nie nadaje się jako nawierzchnia tam gdzie jeżdżą samochody.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.