› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wielkanoc – działania policjantów z ruchu drogowego

› policja ponad rok temu    13.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkanoc – działania policjantów z ruchu drogowego Przed nami Święta Wielkiej Nocy, a co za tym idzie także czas wyjazdów do bliskich. Jak co roku w tym czasie na drogach będzie znacznie więcej patroli ruchu drogowego z racji tego, że święta to także czas wyjazdów i spotkań z bliskimi.

Podróżujemy samochodami, więc na "trasie" możemy się spodziewać większego ruchu. Bedą też tam funkcjonariusze, którzy szczególną uwagę będą zwracać na kierowców przekraczających bezpieczną prędkość, wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, a także tych, którzy wsiądą za kierownice pod wpływem alkoholu.

- W takich przypadkach trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami – tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Przypominamy więc, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To oczywiście tylko konsekwencje prawne. W praktyce konsekwencje mogą one być dużo poważniejsze i bardziej tragiczne.

Przypominamy również, że osoby, które chcą zbadać swoją trzeźwość mogą to zrobić bezpłatnie przez całą dobę w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Aby to zrobić wystarczy przyjść do komendy i zgłosić się do oficera dyżurnego, który dysponuje urządzeniem do badania trzeźwości.

podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.