› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

› zapowiedzi ponad rok temu    11.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Warsztaty rowerowej jazdy po mieście przeznaczone są dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu. Organizowane są one w ramach Programu Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komendę Miejską Policji w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu przy współudziale Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

W warsztatach mogą brać udział osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8-10 osób

– informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Każde spotkanie składać się będzie z praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorami. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora. Będzie to okazja do przejazdu po mieście pod opieką trenerów, którzy pokażą jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktorzy wskażą też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych. Nauczymy się też poprawnie parkować rowery oraz omówimy obowiązkowe wyposażenie roweru. Spotkania będą trwały do 2 godzin. Na rowerze do przejechania będzie nie więcej niż 5-10 km.

Warsztaty prowadzone będą przez instruktora turystyki rowerowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz specjalistów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu legitymujących się dużym doświadczeniem w poruszaniu się rowerem po Elblągu.

Zgłoszenia:

Aby umówić się na zajęcia prosimy o zgłoszenie na adres marek.kamm@mosir.elblag.eu w tytule wpisując WARSZTATY ROWEROWE. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji, np.:

 • w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę?

 • jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.?

 • podaj swoje najczęstsze cele podróży (praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.)

 • jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe?

 • czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Na czwartą edycję warsztatów zapraszamy 14 września, w sobotę, o godzinie 10.00. Spotykamy się na Placu Jagiellończyka.

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.