› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wandale stale niszczą oświetlenie wiaduktu przy Akacjowej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    29.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
9 zdjęćWandale stale niszczą oświetlenie wiaduktu przy Akacjowej fot. Konrad Kosacz

Zbite i przekrzywione klosze, zniszczone lub skradzione pokrywy, nie działające latarnie. Tak wygląda oświetlenie wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Akacjowej. Zdewastowane punkty świetlne stwarzają spore niebezpieczeństwo dla pieszych i kierowców. Do końca listopada ten stan ma się zmienić.

Wiadukt wzdłuż ulicy Akacjowej otwarto w 2005 r. Powstał on w ramach budowy węzła Elbląg Wschód na drodze S7. Obiekt połączył osiedle domków jednorodzinnych Dębowa z pozostałą częścią miasta. Przed jego uruchomieniem mieszkańcy tej dzielnicy, chcąc dostać się do miasta musieli pokonywać dodatkowo kilka kilometrów więcej. Droga wiodła przez ruchliwą „siódemkę” i na wysokości ul. Pasłęckiej włączała się do granic miasta.

Niestety liczący zaledwie 7 lat wiadukt, jest stale dewastowany. Nisko osadzone lampy są częstym celem zbieraczy złomu oraz „nudzącej się” młodzieży. Po zmroku obiekt tylko częściowo jest oświetlony. Wiele latarni jest zniszczonych lub rozkradzionych. Wyrwane od mocowania słupki grożą porażeniem prądem.

W listopadzie sieć oświetlenia wiaduktu ma zostać wyremontowana. Miasto zamierza wymienić zniszczone elementy i zabezpieczyć istniejące oświetlenie przed wandalami. W tym celu przerobiona zostanie konstrukcja mocowania słupków oświetleniowych. Po naprawie zyskają one podwójne mocowanie do barierek wiaduktu.

Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę prac remontowych. Zainteresowane firmy do 31 października, mają czas na złożenie swoich ofert. Roboty mają ruszyć tuż po podpisaniu umowy ze zwycięską firmą. Ich zakończenie przewidziano do 27 listopada br.

ilość zdjęć 9 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ liść
ponad rok temu ocena: 33%  2
Wszystkie lampy są niszczone przez wandali podobnie jak i przystanki autobusowe. Trzeba zbudować niestety, konstrukcję stalową aby pijane szczeniaki z Dębowej połamali sobie ręce i nogi przy próbach niszczenia.A może by w zimdziesąsiedzii, koleżanki i koledzy wandali, zaczeli wymieniać głośno ich nazwiska. Ciekawe jak będzie w zimie na przystankach bez szyb?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ majorsk8
ponad rok temu ocena: 0% 1
Debilizm totalny. A wszyscy narzekają, że w Niemczech czy Anglii jest ładniej... bo tam dbają o dobro publiczne
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.