› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Walka o kasę na drogi. Miasto Elbląg na ostatnim miejscu, a gmina wiejska Elbląg na siódmym

› inwestycje drogowe ponad rok temu    14.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Walka o kasę na drogi. Miasto Elbląg na ostatnim miejscu, a gmina wiejska Elbląg na siódmym  fot. Pixabay

Wojewoda warmińsko-mazurski zatwierdził wczoraj (13.11) wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych. Na siódmym miejscu jest gmina wiejska Elbląg z 28 punktami, a  na ostatnim miasto Elbląg - 16,2.  Ta pierwsza chce przebudować drogę Milejewo-Kamiennik Wielki-Pomorska Wieś, a Elbląg - Aleję Grunwaldzką. 

Z listy rankingowej wniosków o dofinansowanie przebudów dróg powiatowych wynika, że komisja najwyżej oceniła wniosek z powiatu piskiego na przebudowę drogi wraz z ścieżką rowerową, dając 31 punktów. Koszt inwestycji 6,8 miliona zł, a dofinansowanie 3 miliony zł. 
Na siódmym miejscu uplasował się powiat elbląski, który chce przebudować pięciokilometrową drogę Milejewo-Kamiennik Wielki-Pomorska Wieś. Dostał 28 punktów. Inwestycja warta 6,35 miliona zł, dofinansowanie 3 miliony zł. 
Na ostatnim 29 miejscu jest przebudowa fragmentu Alei Grunwaldzkiej w Elblągu (część drogi powiatowej), a dokładnie od skrzyżowania alei z ul. Okólnik i ul. Pasłęcką aż do granic miasta (przebudowa skrzyżowań, budowa ścieżki rowerowej i inne) – 16,2 punktów. Wartość inwestycji 1,7 miliona zł, a dofinansowanie ok. 861 tys. zł. 

Informacja Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie ws. listy rankingowej. 

Zgodnie z harmonogramem realizacji programu wieloletniego pn.: Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, przyjętego uchwałą nr 154/2015 Rady Ministrów z dnia 8 września 2015 r. (z późniejszymi zmianami ) w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, Komisja ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań zakończyła ocenę merytoryczną wniosków złożonych w ramach naboru przeprowadzonego w 2017 roku.

Komisja przyjęła wstępną listę rankingową wniosków oraz listę wniosków ponadlimitowych, które zostały zatwierdzone przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w dniu 13 listopada 2017 r.

Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia zastrzeżeń do oceny merytorycznej w terminie do 20 listopada 2017 r. (zgodnie z harmonogramem programu). O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu. Komisja nie uwzględnia zastrzeżenia wniesionego po terminie.

Zastrzeżenia należy składać w Punkcie Obsługi Klienta Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9, 10 - 575 Olsztyn (parter) osobiści w godzinach pracy urzędu (7:30 do 15:30) lub przesyłając drogą pocztową na ww. adres.
W przypadku zastrzeżeń przesłanych pocztą data 20 listopada 2017 r. jest ostatecznym terminem nadania przesyłki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do_pomorskiego
ponad rok temu ocena: 60%  1
A jakżeby inaczej w tym zapyziałym województwie? Elbląg staje się integralną częścią Warmii tylko, gdy musi się czymś podzielić, lecz gdy ma coś dostać to jest na ostanom miejscu. Tak, było jest i będzie. No, ale jak coś to "tu nam lepiej, bo jesteśmy drugim miastem w województwie i jesteśmy bardzo ważni dla tego regionu"... Jak można się tak naiwnie oszukiwać?
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.