› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W wypadku drogowym cztery osoby  poniosły śmierć

› policja ponad rok temu    18.12.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 W wypadku drogowym cztery osoby  poniosły śmierć

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie postawiła zarzuty kierowcy, który spowodował wypadek: cztery  osoby  poniosły śmierć, w tym trzy na miejscu, a dwanaście doznało obrażeń ciała.

W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Wejherowie śledztwie  dotyczącym katastrofy w ruchu lądowym prokurator przedstawił zarzut kierowcy  samochodu osobowego  marki Audi. 14 lipca 2020 roku w miejscowości  Mierzyno  koło Wejherowa doszło do zderzenia  samochodu osobowego marki Audi z autobusem, którym podróżowało 31 osób. Cztery  osoby  poniosły śmierć, w tym trzy na miejscu, a dwanaście doznało obrażeń ciała.

W toku postępowania ustalono, że do wypadku wyłącznie przyczynił się kierujący samochodem osobowym. 20 letni  kierowca  na łuku drogi zjechał  częściowo  na jezdnię,  którą prawidłowo jechał autobus, doprowadzając do zderzenia. Autobus  następnie uderzył w stojące przy drodze drzewa.

Troje pasażerów autobusu poniosło śmierć na miejscu. Jedna osoba, w wyniki doznanych obrażeń  zmarła w szpitalu. Udzielenia pomocy medycznej wymagało  kolejnych 12 osób, w tym kierowca autobusu.  Jedna z tych osób doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,  trzy  obrażeń ciała  lub rozstroju zdrowia na czas powyżej 7 dni,   a osiem osób  na czas nie dłuższy niż 7 dni
 

- informuje Grażyna Wawryniuk pf rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Prokurator zarzucił  kierowcy  nieumyślne sprowadzenie katastrofy  w ruchu lądowym , w  następstwie  której  cztery osoby poniosły śmierć,  a 12 odniosło obrażenia  ciała. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

Zarzucone przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia  wolności  do  8 lat.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
ponad rok temu 1
Za małe kary za prędkość,SKUTKI,
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.