› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W środę otwarcie nowego ronda ósemkowego

› inwestycje drogowe ponad rok temu    22.08.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 12 ocen 2 / 100%
A A A
W środę otwarcie nowego ronda ósemkowego fot. Bartłomiej Ryś

Koniec objazdów. 24 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Konopnickiej otwarte zostanie pierwsze w Elblągu rondo ósemkowe.

Od środy przywrócony zostanie ruch samochodowy. Na swoje trasy wrócą także autobusy linii: 7, 16, 30 i 31. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek zlokalizowany w dolnym odcinku ulicy Legionów.

Wyłączenie z ruchu skrzyżowania miało miejsce 11 lipca. Najbardziej utrudniło życie mieszkańcom Kamionki. W chwili obecnej trwają ostatnie prace nad nawierzchnią drogi. Do zakończenia przebudowy pozostało ułożenie chodnika, ścieżki rowerowej, wylanie asfaltu oraz oznakowanie skrzyżowania.

Będzie to pierwsze w Elblągu rondo ósemkowe. Ciekawe jak elbląscy kierowcy się na nim odnajdą? Na pytanie, w jaki sposób poruszać się po rondzie ósemkowym, kilkakrotnie otrzymaliśmy odpowiedź: "Po ósemce?". Na szczęście, to skrzyżowanie nie będzie dawało takiej możliwości. Po środku ronda znajdować się będzie wysepka zieleni.

Koszt całej inwestycji (rondo plus fragment drogi) to prawie 1,2 mln zł. Połowę środków samorządowi udało się pozyskać z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Cała inwestycja ma być gotowa do 21 listopada.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ K-KUBA
ponad rok temu ocena: 0%  12
No tak pięknego ronda jakie jest na ul. Konopnickiej tak zwane ósemkowe nikt w Polsce nie widział - jest przepiękne - jak bym zobaczył tego projektanta to bym go za Jaj... powiesił. Toć można było zrobić normalne rondo autobusy by normalnie jechały a tak muszą kombinować aby przejechać. Żeby w tym miejscu schodziło się kilka ulic tj. 5,6 to by zdało egzamin a w takim przypadku to jest największa głupota jaką wymyślono - aby ułatwić kierowcom to urzędasy utrudniają. Kij ma dwa końce - odbije im się nie długo. No tak pięknego ronda jakie jest na ul. Konopnickiej tak zwane ósemkowe nikt w Polsce nie widział - jest przepiękne - jak bym zobaczył tego projektanta to bym go za Jaj... powiesił. Toć można było zrobić normalne rondo autobusy by normalnie jechały a tak muszą kombinować aby przejechać. Żeby w tym miejscu schodziło się kilka ulic tj. 5,6 to by zdało egzamin a w takim przypadku to jest największa głupota jaką wymyślono - aby ułatwić kierowcom to urzędasy utrudniają. Kij ma dwa
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K-KUBA
ponad rok temu ocena: 33%  11
No tak pięknego ronda jakie jest na ul. Konopnickiej tak zwane ósemkowe nikt w Polsce nie widział - jest przepiękne - jak bym zobaczył tego projektanta to bym go za Jaj... powiesił. Toć można było zrobić normalne rondo autobusy by normalnie jechały a tak muszą kombinować aby przejechać. Żeby w tym miejscu schodziło się kilka ulic tj. 5,6 to by zdało egzamin a w takim przypadku to jest największa głupota jaką wymyślono - aby ułatwić kierowcom to urzędasy utrudniają. Kij ma dwa końce - odbije im się nie długo.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smutny
ponad rok temu ocena: 60%  10
A dzisiaj (24) roboty idą całą parą. Może do godz. 24,00 się wyrobią. Po co ten pośpiech ? Lepiej robić dłużej i lepiej aby się nie posypało wkrótce tak jak to zwykle bywa.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przem
ponad rok temu ocena: 20%  9
Wyjątkowo szybko i sprawnie im to poszło
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sokolnik
ponad rok temu ocena: 33%  8
To już jutro! O której ta uroczysta chwila ? Będzie wstęga, oficjele, notable, orkiestra i grzana kiełbasa zapewne. Ale będzie bal, że hej.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ procter&gambel
ponad rok temu ocena: 71%  7
Rondo Always :)
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rondo zuzytej podpaski
ponad rok temu ocena: 60%  6
Ciekawe jak na tym czymś zmieści się autobus skręcając w ul.Konopnicką ?
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w---ny
ponad rok temu ocena: 60%  5
co to za badziewie nie mają na co wydawać pieniędzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lepiej dziury w chodnikach i jezdniach poróbcir a nie kolesiom Wróblewskiego dajecie zarobić na pierdołach jak za Słoniny
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;)
ponad rok temu ocena: 0%  4
Rondo może i oddadzą, ale sporo roboty na dojazdach, szczególnie na Konopnickiej. Swoją drogą trochę tu błędów... językowych.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 60%  3
Jakim cudem to otworza jak tam jeszcze wykopy, chyba zeby zawieszenie urwac. Pewnie znowu powiedza, ze to przez klimat. A rondo ma kształt fasoli, wiec rondo powinno nazywac sie rondem Jasia Fasoli, bo ten kto to wymyslil zaslguje na to.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smutny
ponad rok temu ocena: 50%  2
Byłem, widziałem. Nikogo z pracowników już nie było (16,30), nie wiem jakim cudem ma to rondo być gotowe. Roboty tam , że hej. Może w środę 24 go ? Niechaj się nie spieszą, czekaliśmy tyle to parę dni nas nie uratuje. Wazne aby zrobić porządnie nawierzchnię, by za 1/2 roku się nie posypała.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onci
ponad rok temu ocena: 75%  1
Raczej ronda podpaskowego
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.