› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W sierpniu pojedziemy ekspresówką z Pasłęka do Miłomłyna

› inwestycje drogowe ponad rok temu    16.07.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
Nowy odcinek S-7 Pasłęk - MiłomłynNowy odcinek S-7 Pasłęk - Miłomłyn fot. GDDKiA

Dobiega końca budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku od Pasłęka do Miłomłyna. 14 lipca zgodnie z terminem określonym w umowie, wykonawca budowy zgłosił gotowość zadania do odbioru. Od tego momentu rozpoczną się procedury związane z uzyskiwaniem zezwolenia na użytkowanie, które wydaje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Równolegle Laboratorium Drogowe wykonywać będzie ostatnie badania sprawdzające jakość wybudowanej drogi.

Jak informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, procedury związane z uzyskiwaniem zezwolenia na użytkowanie drogi potrwają ok. miesiąca. W tym czasie, kolejne fragmenty trasy będą sukcesywnie udostępniane kierowcom, którzy już teraz jeżdżą jedną jezdnią nowej drogi.

Przypomnijmy, że budowa odcinka S-7 Pasłęk-Miłomłyn rozpoczęła się wiosną 2010 r. Nowa trasa drogi ekspresowej S-7 przebiega w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 7 lub w niedalekiej od niej odległości. Kontrakt obejmował wykonanie 36,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2 z rezerwą terenu na trzeci pas ruchu. Zakres inwestycji obejmował ponadto budowę dróg gospodarczych i serwisowych, trzech węzłów (Pasłęk Południe, Marzewo, Małdyty), obiektów umożliwiających przejazd pod drogą S-7 oraz przygotowanie terenu pod 2 pary MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych).

Odcinek ten jest II etapem budowy drogi ekspresowej S-7 Elbląg – Miłomłyn finansowanej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Do tej pory w standardzie drogi ekspresowej wykonano ponad 4 km obwodnicy Elbląga (2007 r.) oraz 14 km na odcinku Elbląg – Pasłęk (2011). Łącznie z kończonym obecnie odcinkiem kierowcy będą mieli do dyspozycji prawie 55 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. Do tej długości dojdzie jeszcze w listopadzie tego roku ponad 31 km S-7 od Olsztynka do Nidzicy.

Wartość kontraktu na budowę odc. S-7 Pasłęk - Miłomłyn to 1 071 255 501,66 PLN. Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.

Droga  ekspresowa S-7 znajduje się w sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T. Stanowi połączenie między Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Przez województwo warmińsko-mazurskie przechodzi 155 km tej trasy, w całości przewidziane do przebudowy do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wombat
ponad rok temu ocena: 33%  3
milomi ;)))
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nb
ponad rok temu ocena: 33%  2
no i nareszcie dobiega konca!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ artur
ponad rok temu ocena: 0%  1
jechałem dzisiaj tą trasą - jak odpalą to Elbląg - Miłomłyn - to góra 15-20m - będzie bajka - a tak dzisiaj - 40m :(
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.