› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W lecie może będziemy jeździli wyremontowaną ul. Płk. Dąbka

› inwestycje drogowe ponad rok temu    16.03.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum Elblag.net

Jak wszystko dobrze pójdzie już w lecie będziemy jeździli wyremontowaną ul. Płk. Dąbka na odcinku 1626 metrów i Szarych Szeregów – 180 metrów. Do przetargu na roboty budowlane zgłosiło się siedem firm.  Najtańsza okazała się firma z Olsztyna (ma oddział w Elblągu). Zaproponowała ok. 2,3 miliona zł, tak jak inne firmy dała 86 miesięcy gwarancji i 90 dni kalendarzowych potrzebuje na wykonanie od przekazania placu budowy.

Ulice: Płk. Dąbka i Szarych Szeregów będą prawdopodobnie już na wiosnę placem budowy. Miasto ogłosiło przetarg. Odbyło się otwarcie ofert.

Na początku podano informację, że miasta na ten cel może wydać 2 miliony 535 tys. 37 zł o 79 groszy. Podczas otwarcia ofert okazało się, że o zlecenie w przetargu walczy siedem firm: z Gdyni, Kobierzyc, Pruszkowa, Krakowa,  Olsztyna oraz dwie z Warszawy. Najtańsza okazała się firma z Olsztyna - 2 270 466,25 zł tak jak inne firmy dała 86 miesięcy gwarancji i 90 dni kalendarzowych potrzebuje na wykonanie od przekazania placu budowy.

Kryteria według których zostanie wyłoniony zwycięzca są następujące: w 60 procentach decyduje cena, 20 proc. okres gwarancji i tyleż samo termin wykonania. Kto otrzyma zlecenie jeszcze nie wiadomo.

Ulice: Płk Dąbka i Szarych Szeregów będą prawdopodobnie już na wiosnę placem budowy. W Biuletynie Informacji Publicznej Urząd Miejski podano szczegóły zamówienia.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na odnowie nawierzchni dróg w Elblągu Etap III: 1. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – przebudowa ul Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej” wraz przebudową sygnalizacji świetlnej 2. „Odnowa nawierzchni ul. Szarych Szeregów w Elblągu odcinek I”.

Na zakres robót, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, składa się wykonanie:

1) przebudowy ul. Płk. S. Dąbka Etap III (jezdnia wschodnia od Piłsudskiego do Cichej i obie jezdnie od ul. Cichej do ul. Królewieckiej długość około 1.626 m),

2) odnowy nawierzchni 180 m ul. Szarych Szeregów odcinek I od km 0+000,0 do km 0+180,0.

Zakres robót budowlanych obejmuje: na ul. Płk. S. Dąbka i ul. Szarych Szeregów:

- odnowa chodników, - odnowa ścieżek rowerowych, - regulacja istniejących zjazdów, zatok, krawężników i urządzeń infrastruktury technicznej, - wykonanie odnowy nawierzchni jezdni, - wykonanie przebudowy jezdni, - budowa/przebudowa sygnalizacji świetlnej, - budowa/przebudowa sieci elektroenergetycznych, - budowa/przebudowa sieci teletechnicznych, - przebudowa kanalizacji, - budowa/przebudowa światłowodu.

Kryteria według których zostanie wyłoniony zwycięzca są następujące: w 60 procentach decyduje cena, 20 proc. okres gwarancji i tyleż samo termin wykonania.

Finansowanie inwestycji będzie nie tylko z budżetu miasta.

Ponad 1 mln zł dofinansowania pozyskał prezydent Witold Wróblewski na realizację w 2017 roku projektu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – przebudowa ul. Płk. Dąbka w Elblągu na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej”.

Dotacja na ten cel pochodzić będzie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Po wstępnej ocenie wniosek znajdował się na liście rezerwowe. Prezydent złożył jednak odwołanie od decyzji komisji do Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego. Po ponownym przeanalizowaniu naszego wniosku znalazł się ona na 14 pozycji listy rankingowej i został zakwalifikowany do dofinansowania

- czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Redakcjo może pora zatrudnić naczelnego albo edytora tekstów? TEGO NIE DA SIĘ CZYTAĆ!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu 2
Co chcesz? Weekendowy remont i weekendowa jakość. Tylko kasa roczna.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  1
Niech redakcja sie zaintersuje. W nowej nawierzchni ul. Płk. Dąbka między Pionierską a Brzozową pojawiły sie ubytki!!!! Zapytajcie wykonawcę co on na to?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.