› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg

› inwestycje drogowe ponad rok temu    24.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
6 zdjęćW kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg fot. Konrad Kosacz

Na połowę października zapowiadane jest otwarcie dla ruchu pieszego mostu zwodzonego na rzece Elbląg, wzdłuż ulic Studziennej i Orlej. Zakończenie wszystkich prac przy obu przebudowywanych mostach i nabrzeżu, zaplanowano dopiero na ...kwiecień przyszłego roku.

Te informacje to efekt spotkań, w których uczestniczyli wiceprezydent Elbląga Adam Witek, z-ca Dyrektora ds. inwestycji w Departamencie Rozwoju, Inwestycji i Dróg UM w Elblągu, Projektant, Inżynier Kontraktu, przedstawiciele firmy Warbud (Wykonawca). Ustalono, że po oddaniu do ruchu pieszego pierwszego mostu, roboty budowlane będą kontynuowane, ale w taki sposób, by piesi mogli swobodnie przechodzić na drugą stronę rzeki, choć wykonawca uprzedza, ze mogą wystąpić chwilowe przerwy wynikające z procedur technicznych.

- Opóźnienie w wykonaniu mostów spowodowane było trudnościami w ich posadowieniu w nurcie rzeki, mieliśmy też do rozwiązania sprawę prawidłowej ilości balastu klap zwodzonych Mostu Dolnego (w ciągu ul. Studziennej i Orlej) – mówi Elżbieta Gieda, z-ca Dyrektora ds. inwestycji w Departamencie Rozwoju, Inwestycji i Dróg UM w Elblągu. - Problemy te zostały rozwiązane, zakończyliśmy również skomplikowaną procedurę uzyskania pozwolenia wodno-prawnego na przewiert pod dnem rzeki. Od 27 sierpnia wznowione zostaną prace nad balastowaniem mostu, a  ich zakończenie planowane jest w połowie września. Następnie wykonane zostaną roboty wykończeniowe i próby niezbędne do bezpiecznego przekazania do użytkowania mostu dla ruchu pieszego. Otwarcie mostu nastąpi  w połowie października tego roku

Ważna informacja dla żeglarzy - po złożeniu klap zwodzonych mostu do balastowania Most Dolny nie będzie podnoszony od 27 sierpnia do 17 września. Nie będzie zatem możliwa żegluga w tym rejonie.

Przypomnijmy: budowa dwóch mostów, współfinansowana przez Unię Europejską, rozpoczęła się w październiku 2010 roku. Po demontażu dwóch starych konstrukcji rozpoczęły się roboty budowlane, w trakcie których wystąpiły utrudnienia opóźniające wykonanie mostów w zaplanowanym terminie. Były to, m.in.: zmiana posadowienia nowych filarów mostu wynikająca z konieczności ominięcia konstrukcji starego mostu zalegającej na dnie rzeki oraz zmiana posadowienia przyczółka mostu niezbędna do zapewnienia jego właściwej nośności. Nie można było tego przewidzieć wcześniej, przed rozpoczęciem robót, ponieważ o tym, ze wprowadzenie tych zmian jest niezbędne, wykonawcy przekonali się po rozebraniu starych mostów. Zmiany konstrukcyjne spowodowały również konieczność wprowadzenia zmian formalnych, choćby uzyskania skomplikowanego pozwolenia wodno-prawnego.

Mosty przebudowywane są w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)”. Inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności.

 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
 • W kwietniu 2013 r. zakończy się budowa mostów na rzece Elbląg
ilość zdjęć 6 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mala
ponad rok temu ocena: 0%  2
to jest jakas parodia czy ktos mysli o mieszkancach autobusy darmowe ale rozklady nie wszystkim pasuja jada 3 naraz a potem godzina przerwy... a ldzie do pracy musza planow otwarcia bylo mnostwo i tylko planow a pan nowaczyk tylko swiat zwiedza zamiast mostami sie zajac ....za sloniny unijny wybudowany byl przez niecaly rok .....parodia i nic wiecej
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Re!v
ponad rok temu ocena: 0%  1
Listopad, kwiecień, lipiec, sierpień, wrzesień, połowa października... kto da więcej? ;]
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.