› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W jaki legalny sposób szybko sprzedać auto?

› poradnik ponad rok temu    16.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W jaki legalny sposób szybko sprzedać auto?

Sprzedaż samochodu to najczęściej problematyczny i długotrwały proces, który wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu na sprzedaż, w tym tworzeniem ogłoszeń czy spotkaniami z potencjalnymi kupcami. W toku codziennych obowiązków trudno nam jednak wygospodarować czas na wszystkie czynności związane ze sprzedażą samochodu. Chcemy dokonać sprzedaży szybko, zyskując podczas niej jak najwyższe kwoty. Jedną z alternatyw wobec tradycyjnej sprzedaży samochodu jest skup samochodów. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Skąd biorą się trudności podczas sprzedaży samochodu?

Chcąc sprzedać samochód, musimy poświęcić często wiele godzin zarówno na przygotowanie samochodu do sprzedaży, jak i na stworzenie profesjonalnego ogłoszenia, które przyciągnie uwagę klienta. Czas sprzedaży wydłuża się także z powodu konieczności dokonania niezbędnego researchu, polegającego na określeniu kwoty sprzedaży, biorąc pod uwagę stan, markę oraz rocznik naszego pojazdu. Kiedy już określimy cenę, należy dokładnie wysprzątać samochód, naprawić wszelkie usterki które mogą wpłynąć na obniżenie wartości samochodu. W tym celu korzystamy z profesjonalnych usług myjni samochodowych, odświeżamy tapicerkę oraz ponownie pokrywamy lakierem, aby zakryć wszelkie otarcia. Na końcu, kiedy już samochód błyszczy, a ogłoszenie widnieje na tablicy ogłoszeń, oczekujemy telefonów oraz wizyt potencjalnych klientów. Kiedy już znajdzie się osoba chętna na zakup, z pewnością w trakcie oględzin samochodu będzie próbowała obniżyć jego wartość. Jaki jest skutek? Najczęściej sprzedajemy samochód taniej, niż planowaliśmy, a czas, który na to poświęciliśmy, jest niewspółmierny do zysków. Czy jest inne rozwiązanie?

Skup aut - legalny i szybki sposób na sprzedaż samochodu

Skup aut to szybka i prosta forma sprzedaży samochodu w sposób legalny. Dzięki temu możemy zyskać na szereg korzyści, które opisane zostaną w poniższym akapicie. Co zrobić, aby legalnie sprzedać samochód? Wystarczy postępować według kilku kroków, pośród których wymienia się:

 • Odszukać firmy skupujące samochody, np. odkupieauto.pl

 • Dokonać kontaktu poprzez formularz kontaktowy/numer telefonu/adres e-mail,

 • Umówić się na wizytę z przedstawicielem firmy,

 • Sprzedać samochód i cieszyć się zainkasowanymi środkami.

Skup samochodów – zalety

Wiele osób chcących sprzedać samochód zastanawia się, czy skup aut to korzystne rozwiązanie. Niestety bardzo często osoby te obawiają się o to, iż wartość pojazdu zostanie sztucznie zaniżona, a zyski mniejsze, niż w przypadku samodzielnej sprzedaży samochodu. Jakie zalety ma skup samochodów?

Jasne zasady sprzedaży

Firmy oferujące skup samochodów, postępują według ściśle określonych zasad, które nakreślane są klientowi już w trakcie pierwszego kontaktu. Pośród tych zasad wymienić można:

 • Przejrzysta wycena samochodu – skup wytłumaczy co wpłynęło na wysokość oferty

 • Prosta procedura kupna/sprzedaży samochodu,

 • Gotówka od ręki po podpisaniu umowy

Dzięki temu każdy klient zostaje jasno przeprowadzony przez poszczególne kroki sprzedaży. Nie musi martwić się formalnościami, ponieważ umowy przygotują konsultanci i rzeczoznawcy, udający się na spotkanie z klientem. Gotówka wypłacana jest od ręki. Nie ma konieczności oczekiwania wielu dni na przelew lub inne decyzje, które wydłużają proces sprzedaży.

Oszczędność czasu

Sprzedaż samochodu w skupie aut to spora oszczędność czasu. Wystarczy jeden telefon oraz jedna wizyta konsultanta, który określi wartość samochodu, przygotuję umowę do podpisu oraz wypłaci umówioną kwotę.

Możliwość sprzedaży nawet starych roczników

Wiele firm oferujących skup aut skupuje roczniki, którym ciężko byłoby znaleźć kupca. Mowa tutaj o egzemplarzach z lat 90, które ze względu na wiek i możliwość usterek nie cieszą się zainteresowaniem kupców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.