› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W Elblągu za parkowanie i bilety zapłacisz komórką

› poradnik ponad rok temu    2.08.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
W Elblągu za parkowanie i bilety zapłacisz komórką

To wszystko dzięki uniwersalnej i darmowej aplikacji wymyślonej przez firmę SkyCash Poland S.A. SkyCash to system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych, za pomocą którego możemy w bardzo wygodny sposób dokonywać różnych operacji płatniczych. Aplikacja działa i funkcjonuje w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i teraz jej wykorzystanie jest możliwe w Elblągu. Jakie udogodnienia czekają na tych, którzy pobiorą bezpłatną aplikację na swój telefon?

Za pomocą SkyCash można kupować bilety komunikacji miejskiej, płacić za parkowanie, kupować bilety kolejowe u większości polskich przewoźników (PKP Intercity czy Przewozy Regionalne), kupować bilety do kina, wypłacać gotówkę z bankomatu bez użycia karty czy dokonywać natychmiastowych transakcji pomiędzy użytkownikami oraz płacić za rachunki domowe (wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej). 

- SkyCash to wygodny sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej i parkowanie, ale także cały szereg innych, ułatwiających codzienne życie usług - wyjaśnia Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Korzystając z naszej aplikacji w Elblągu można m.in. szybko zasilić telefon na kartę, zapłacić za bilety do kina lub przejazd pociągiem, a nawet wykupić polisę turystyczną – dodaje Krajewski.

Dzięki aplikacji SkyCash jej użytkownicy mogą dokonać zakupu biletów komunikacji w każdym miejscu - bez odliczania drobnych czy szukania punkty sprzedaży. Funkcje SkyCash pozwalają ponadto na nabywanie kilkunastu biletów i okazywanie ich w trybie "offline" (nie wymaga to dostępu do internetu). Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i wejść w zakładkę "komunikacja miejska", z listy miast wybrać Elbląg, wpisać numer linii autobusowej i kupić bilet. Na koniec przelać środki z konta SkyCash (elektroniczna portmonetka, którą można zasilić w dowolnym momencie za pomocą karty płatniczej lub usługi Przelewy24). Aplikacja zapisuje automatycznie bilety w pamięci, dzięki czemu można następnie otworzyć zakładkę "kontrola biletów" i okazać go do kontroli. SkyCash zapamiętuje także nasze wcześniejsze wybory, więc nie będzie trzeba drugi raz wybierać z listy Elbląga...

Jeżeli chodzi o Strefy Płatnego Parkowania to nikt nie lubi szukać parkometru, wpłacać środków bez wydawania reszty i wracać ponownie do samochodu w celu włożenia biletu parkingowego za szybę auta. Dzięki aplikacji SkyCash będziemy płacić tylko i wyłącznie za realny czas parkowania, a w razie potrzeby przedłużać postój zdalnie za pomocą prostych funkcji. W celu uiszczenia opłaty za parking trzeba otworzyć zakładkę mobiParking i wybrać jeden ze sposobów parkowania:

1. na czas;

2. za kwotę;

3. start/stop z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie.

Następnie należy wybrać strefę parkowania i kliknąć "rozpocznij parkowanie". Płatności dokonujemy za pomocą portmonetki elektronicznej. Kierowcy mogą płacić za parkowanie także przy użyciu SMS lub szybkich kodów (USSD i IVR).

BARDZO WAŻNE jest, aby przed skorzystaniem z usługi oznaczyć pojazd identyfikatorem. Można go otrzymać w Biurze Strefy Płatnego Parkowania (ul. Czerwonego Krzyża 2) lub Biurze Obsługi Klienta (ul. Browarna 90). Identyfikator jest także do pobrania na stronie internetowej SkyCash (plik do wydruku). W ostateczności można po prostu napisać karteczkę z hasłem "mobiParking" i wsunąć za szybę.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

SkyCash Poland S.A. to jedna z najprężniej rozwijających się firm technologicznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, które spółka otrzymała od czasu powstania datowanego na 2009 rok. W 2014 roku, SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. Usługa mobiParking została natomiast uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce w Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 - rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Sukces został powtórzony w rankingu Deloitte Technology Fast 500 EMEA, gdzie SkyCash uplasował się na 46 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich spółek, które znalazły się w zestawieniu. W marcu 2016 r. Tomasz Krajewski, prezes spółki, znalazł się na drugim miejscu w przygotowanym przez magazyn Brief rankingu 50 najbardziej kreatywnych w biznesie. SkyCash został też nominowany do tegorocznej edycji programu Najwyższa Jakość Quality International.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przemek
ponad rok temu 1
Od dawna można było płacić za bilety ZKM i SPP za pomocą aplikacji - moBILET, która obsługiwała nie tylko Elbląg, ale i Gdańsk i inne miasta Polski.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.