› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

W Elblągu rośnie liczba pasażerów „na gapę” - wzrost o 100% w stosunku do 2011 roku

› policja ponad rok temu    29.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
W Elblągu rośnie liczba pasażerów „na gapę” - wzrost o 100% w stosunku do 2011 roku fot. elblag.net

Jazda bez biletu środkami komunikacji miejskiej się nie opłaca. Tylko w tym roku policjanci prowadzili 847 postępowań w sprawach o wykroczenia za jazdę bez ważnego biletu. Firma, która kontroluje bilety w przeciągu dwóch ostatnich lat zgłosiła Policji w Elblągu 1267 takich właśnie sytuacji.

- Policjanci z wydziału ds. wykroczeń musieli w tym roku powiększyć swój zespół, gdyż mają w prowadzeniu o połowę więcej postępowań niż w roku ubiegłym – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Firma, która zajmuje się kontrolą biletów w środkach komunikacji miejskiej już po trzech ujawnionych przypadkach jazdy „na gapę” kieruje sprawę na Policję.

W ubiegłym roku funkcjonariusze prowadzili 420 takich postępowań. W chwili obecnej mają już 847. Z tego 733 skierowali z wnioskiem do sądu o ukaranie. W przeciągu 2 ostatnich lat sąd skazał na karę grzywny 658 osób. Jej wysokość wahała się od 50 do 600 zł. 459 osób zostało skazanych na karę miesiąca ograniczenia wolności w tym prace społeczne w wymiarze od 20 do 40 godzin. Oznacza to w praktyce, że postępowania kończą się ukaraniem sprawcy, a więc efekt działania organów ścigania możemy odczuć na własnej kieszeni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.