› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Używane samochody – jakie modele będą najlepsze?

› bieżące ponad rok temu    21.03.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Używane samochody – jakie modele będą najlepsze?

Zakup używanego samochodu to świetny sposób, by sporo zaoszczędzić. Aby móc liczyć na pełen komfort jazdy, warto stawiać na sprawdzone marki i bezawaryjne modele, które cieszą się zaufaniem kierowców od lat.

Najpopularniejsze marki w Polsce – postaw na sprawdzonych producentów

Na polskich drogach najczęściej możemy zobaczyć samochody zza naszej zachodniej granicy – w szczególności propozycje od marek takich jak Volkswagen, Opel i Audi. Popularnością cieszy się również amerykański Ford, japońska Toyota i Honda oraz czeska Škoda, a także pojazdy sygnowane logo BMW, Renault, Peugeot czy Mercedes-Benz. W przypadku aut używanych statystyki wyglądają dość podobnie. Polscy kierowcy najchętniej wybierają modele sprawdzonych marek w wieku 10–15 lat. Do najbardziej cenionych pojazdów nad Wisłą należą auta z Niemiec i Japonii, które kojarzą się z trwałością i komfortową jazdą nawet w przypadku starszych modeli.

Dlaczego warto wybierać popularne modele? Spore znaczenie ma tutaj dostępność części – stawiając na auto używane, musimy liczyć się z ewentualnością różnych napraw związanych z eksploatacją pojazdu. W przypadku najchętniej kupowanych marek komponenty będą często dostępne od ręki, dzięki czemu wymiana przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Rzadsze modele również mają wielu fanów, lecz należy wziąć pod uwagę, że części będą nie tylko ciężej dostępne, lecz także znacznie droższe.

Niezawodne modele, które mogą służyć przez lata

Jakie auto wybrać, by cieszyć się bezawaryjną jazdą przez długi czas? Wśród zestawień polecanych modeli często możemy znaleźć japońskie i niemieckie pojazdy, w szczególności propozycje Hondy, Toyoty i BMW. Jako przykład może posłużyć wciąż popularna Honda Civic ósmej generacji. Nawet po 15 latach od premiery jest to częsty wybór polskich kierowców – zwłaszcza wariant z silnikiem benzynowym 1,8 l. Warte uwagi kompakty, które mogą posłużyć przez wiele lat, to także Toyota Yaris II (2005–2011) czy Ford Focus II (2004–2010).

W segmencie średnim i wyższym dominują rozwiązania zza zachodniej granicy, na przykład niezwykle solidne modele Audi – A5, Q5 czy A6. BMW to z kolei marka, która kojarzy się zarówno z wytrzymałymi konstrukcjami, jak i rewelacyjnymi wrażeniami z jazdy – w tym przypadku najczęściej wybierane modele to seria 3 i seria 5, jak również bardzo wygodny SUV BMW X3. Ciekawym, nieco mniej oczywistym wyborem, może okazać się używana Dacia Duster – samochód rumuńskiej marki, która współpracuje z Renault, wyjątkowo rzadko wymaga większych napraw.

Bezpieczny zakup używanego samochodu z dokładną weryfikacją

Niezależnie od tego, jaki model samochodu wybierzemy, przed zakupem niezbędne będzie dokładne sprawdzenie jego stanu technicznego. Nie wszystkie problemy będziemy jednak w stanie zauważyć od razu, nawet jeśli mamy sporą wiedzę na temat mechaniki. Warto zatem skorzystać ze wsparcia ekspertów – kupując pojazd na platformie Carvago, możemy zamówić szczegółowy raport, przy którym sprawdzane jest niemal 300 różnych czynników. Co więcej, samochody używane dostępne za pośrednictwem tej platformy mogą być dostarczone prosto pod dom. Firma zajmuje się również sporą częścią formalności, dzięki czemu możesz zamówić auto i po kilku lub kilkunastu dniach cieszyć się sprawnym, sprawdzonym pojazdem bez wysiłku związanego z samodzielną weryfikacją i rejestracją.

Specjaliści wykonujący raport w Carvago sprawdzają zarówno kwestie estetyczne – na przykład grubość lakieru czy stan wnętrza – jak i czynniki techniczne. Analiza obejmuje jazdę próbną, która jest niezwykle istotnym źródłem informacji o pojeździe.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.