› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Używane czy nowe części samochodowe? Co wybrać?

› poradnik ponad rok temu    28.10.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Używane czy nowe części samochodowe? Co wybrać?

Twoje auto uległo awarii lub daje pierwsze oznaki nieprawidłowej pracy? W takim razie należy czym prędzej udać się do mechanika – niezależnie od tego, czy zmiany są wyświetlane jako błąd w komunikatach, czy słychać nierówności pracy silnika lub pozostałych układów. Sprawdź również, jak wybierać części samochodowe, by naprawa nie stanowiła wyzwania dla Twojego budżetu i zapewniła odpowiednie rezultaty.

Czy warto inwestować w nowe części samochodowe? Zamienniki kontra oryginalne komponenty

Osoby kupujące nowe części samochodowe liczą na ich żywotność i pełną kompatybilność. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że oryginalne komponenty często są stosunkowo drogie (nawet w przypadku aut klasy budżetowej), szukają oni sposobu na optymalizację kosztów naprawy, wybierając zamienniki. Czy to jest zadowalające rozwiązanie? Przekonajmy się o tym już teraz!

Oryginalne części samochodowe

Oryginalne komponenty są 1:1 identyczne do tych, które dotychczas znajdowały się w Twoim aucie i pracowały bezawaryjnie przez dziesiątki lub nawet setki tysięcy kilometrów. Do ich produkcji wykorzystano te same surowce i procesy produkcji. Można więc powiedzieć, że jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie auta do pełni sprawności – niemniej jednak też trzeba pamiętać o stosunkowo wysokich cenach zakupu.

Zamienniki

Części samochodowe od alternatywnych producentów są o wiele tańsze – co również powinno budzić wątpliwości u potencjalnych klientów. Niższa cena często obarczona jest ryzykiem wyższej awaryjności, gdyż firmy odpowiedzialne za produkcję musiały znaleźć sposób na obniżenie kosztów produkcji. Zamienniki są zatem ryzykownym wyborem – zwłaszcza gdy mówimy o komponentach eksploatacyjnych.

Używane części samochodowe sprawdzonej jakości

W przypadku starszych generacji pojazdów, często może pojawić się problem z dostępnością nowych podzespołów – zarówno zamienników, jak i komponentów oryginalnych. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Rozwiązaniem są oczywiście używane części samochodowe z drugiej ręki.

Czy to bezpieczne rozwiązanie?

Kupując części samochodowe używane od osób prywatnych lub na różnego rodzaju skupach aut, klient nigdy nie otrzymuje gwarancji ich stanu. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, do których zaliczyć można m.in. Ovoko.pl.

Jest to jeden z renomowanych sklepów online, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo części samochodowych z drugiej ręki. Wszystkie zostały szczegółowo wyselekcjonowane przez doświadczony zespół specjalistów.

Oznacza to, że wszystkie części samochodowe znajdujące się w ofercie zostały nie tylko sprawdzone pod kątem sprawności, ale i przygotowane do dalszej eksploatacji. Gwarantuje to wysoką niezawodność i satysfakcję z wyboru.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.