› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Uwielbiasz jazdę terenową? Zaopatrz się w wyciągarkę samochodową

› poradnik ponad rok temu    20.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Uwielbiasz jazdę terenową? Zaopatrz się w wyciągarkę samochodową

Jazda terenowa wymaga od nas zakupu odpowiedniego sprzętu. Największą podstawę stanowi dobra wyciągarka samochodowa, która przydaje się wszędzie tam, gdzie na drodze nie ma asfaltu. Najczęściej stosuje się ją w celu uratowania kogoś lub wyciągnięcia samochodu z terenu, w którym ugrzązł.

Największą grupę osób szukających dobrej wyciągarki samochodowej stanowią fanatycy jazdy w terenie. W tym sporcie w zasadzie nie można obejść się bez takiego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wyciągarki samochodowej? Na rynku dostępne są różnorodne modele wyciągarek samochodowych. Polecany i niezawodny sprzęt można znaleźć na stronie www.dragonwinch.com.

Do popularnych modeli możemy zaliczyć zarówno wytrzymałe, solidne i łatwe w obsłudze wyciągarki na akumulator, jak i hydrauliczne czy mechaniczne. Najważniejszą cechą dobrej wyciągarki jest dopasowanie siły uciągu do naszych potrzeb, czyli przede wszystkim do ciężaru samochodu. Nie zawsze wyciągarkę kupuje się z myślą o aucie terenowym. Często kupują ją także właściciele quadów czy samochodów ratunkowych. Może okazać się niezastąpiona także w łodzi.

Wyciągarka uważana jest za specjalistyczny sprzęt, który ma nam pomóc w sytuacjach kryzysowych, o które nie trudno, jeśli zbaczamy z drogi asfaltowej. Bardzo często przydaje się w zimie, ze względu na panujące niekorzystne warunki atmosferyczne. Wyciągarka samochodowa pozwala na szybkie wyciągnięcie unieruchomionego samochodu, który ugrzązł w dziurze, błocie czy kamieniach.

Najbardziej polecanym modelem są wyciągarki z własnym akumulatorem, które nie korzystają z silnika samochodu, jak ma to miejsce w przypadku modeli hydraulicznych lub mechanicznych. Należy się tego wystrzegać, ponieważ może to doprowadzić do szybkiego zużycia silnika, którego wymiana jest nie tylko wysoce problematyczna, ale również kosztowna. Zdecydowanie lepsze są wyciągarki samochodowe elektryczne, charakteryzujące się dużą mocą i niezawodnością.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.