› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Uwaga kierowcy. Na święta więcej kontroli

› bieżące ponad rok temu    14.03.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Uwaga kierowcy. Na święta więcej kontroli

Kierowcy, miejcie się na baczności! Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z nimi gwałtownie wzrasta liczba kontroli na drogach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Zmotoryzowani są na ogół świadomi tego, że w trakcie świąt spotkanie patrolu na drogach jest bardziej niż prawdopodobne. Czy wiedzą jednak jak bardzo?

- Aby przekonać się czy rzeczywiście liczba kontroli wzrasta w dni wolne od pracy, porównaliśmy dni świąteczne oraz powszednie wypadające w tym samym miesiącu. Zakres danych ograniczyliśmy do ostatniego półrocza, by poznać najbardziej aktualne tendencje – tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.

Co się okazało? W okresach świątecznych znacznie wzrasta szansa na spotkanie w trasie „suszarek”. Co ciekawe, największy wzrost obserwowany jest w listopadzie – liczba kontroli rośnie wtedy średnio o 70 procent! Ci którzy podróżują po Polsce w trakcie grudniowych świąt też powinni zachować czujność. Na drogach znajduje się wtedy około 17 procent więcej patroli niż dzieje się to na początku miesiąca.

Co w takim razie czeka nas w trakcie nadchodzących świąt Wielkanocy?

– Myślę, że możemy również spodziewać się wzmożonej kontroli na drogach, zwłaszcza w ostatni dzień Świąt, kiedy zmotoryzowani będą wracać do swoich domów – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 1 listopada - 4 listopada 2012, 15 listopada – 18 listopada 2012, 10 grudnia – 13 grudnia 2012 oraz 24 grudnia 27 grudnia 2012.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.