› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Uwaga, awaria! Skąd wziąć pieniądze na nowy samochód?

› poradnik ponad rok temu    8.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uwaga, awaria! Skąd wziąć pieniądze na nowy samochód?

Niestety nieszczęścia chodzą parami. Często awaria samochodu to również brak gotówki na zakup nowego auta. Co robić w tak trudnej sytuacji? Oto kilka sposobów na wyjście z kłopotów. Skorzystaj z nich, ciesz się nowym i sprawnym pojazdem, zamiast zamartwiać starym i zepsutym.

Kredyt samochodowy – opcja dla każdego!

Dla wielu kredyt samochodowy to dobre wyjście z takiej sytuacji. Rozwiązanie to ma liczne plusy. Przede wszystkim taki, że jest to kredyt na samochód używany, jak i nowy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na oprocentowanie. Jest ono często bardzo niskie w porównaniu do tego tradycyjnego. Potwierdza to również poziom RRSO, który też nie znajduje się na wysokim poziomie.

Kredyt samochodowy jest opcją bardzo bezpieczną, zwłaszcza, kiedy korzystamy z usług zaufanego partnera. Dodatkowo tak duży wydatek, jakim jest zakup auta, można rozłożyć na mniejsze, niegroźne dla domowego budżetu raty.

Oszczędzanie a zakup auta

Zaciśnięcie pasa i zgromadzenie potrzebnej gotówki to kolejne z możliwych rozwiązań. Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić, a zwłaszcza w kwocie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak wynika z badania „Chciwy, zachłanny czy zagubiony?” przeprowadzonego dla nienieodpowiedzialni.pl ponad 60 proc. Polaków posiada oszczędności, jednak nie są one zbyt wysokie. Połowa osób decyduje się na to po to, aby zapewnić sobie „koło ratunkowe”, gdyby coś się wydarzyło. Nasi rodacy mają zdecydowanie pozytywny stosunek do tego typu przezorności, zamiast życia chwilą obecną. Oprócz tego nie każdy może pozwolić sobie na dłuższe funkcjonowanie bez auta, kilkumiesięczne odkładanie pieniędzy nie wchodzi wówczas absolutnie w grę.

Pożyczka od rodziny i znajomych

Istnieje także trzecia możliwość, zamiast brać kredyt samochodowy można pożyczyć pieniądze od bliskich. Warto jednak w takiej sytuacji dokładnie omówić plan spłaty takiego zadłużenia, a później przestrzegać przyjętych zasad. Pozwoli to uniknąć wielu konfliktowych sytuacji i niepotrzebnych nerwów.

Jeżeli korzystamy z usług banku, zyskujemy przede wszystkim komfort spłaty, a także możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy partnera, jakim jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Rozważ ten pomysł zwłaszcza wtedy, kiedy zależy Ci na szybkim uzyskaniu potrzebnej gotówki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.