› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Utrudnienia na Moniuszki do końca lipca

› bieżące ponad rok temu    6.07.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
20 zdjęćUtrudnienia na Moniuszki do końca lipca fot. Mateusz Milanowski

Kierowcy poruszający się ulicą Moniuszki muszą liczyć się z utrudnieniami, które mogą potrwać do końca lipca tego roku. Obecnie przedsiębiorstwo „TUGA” z Nowego Dworu Gdańskiego realizuje pierwszy etap przebudowy tej ulicy.

Zakres prac obejmuje: przebudowę zjazdu do Centrum Rekreacji Wodnej wraz z budową oświetlenia i wpustów deszczowych, budowę drugiego, nowego zjazdu, przebudowę chodników i dojść oraz wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznej na całej długości ulicy Moniuszki – od ulicy Królewieckiej do Szymanowskiego. Pierwszy etap inwestycji ma kosztować w sumie ponad 713 tysięcy złotych.

Jest to i tak niższa kwota, niż początkowo planowana. Wówczas na etapie planowania modernizacji drogi największe kontrowersje wywołała planowana wycinka drzew, której sprzeciwiali się mieszkańcy. Planowano wyciąć 63 ze 106 rosnących drzew. Mimo licznej krytyki, ówczesny prezydent Jerzy Wilk wydał zgodę na remont ulicy w pełnym zakresie, tym samym wyrażając zgodę na wycinkę drzew.

Sytuacja związana z wycinką zmieniła się wraz z przyjściem nowego Prezydenta. W wyniku wprowadzonych oszczędności, ograniczono zakres prac w pierwszym etapie modernizacji ulicy. Tym samym temat wycinki ponad połowy drzew wzdłuż Moniuszki został odłożony w czasie, a okoliczni mieszkańcy na jakiś czas odetchnęli z ulgą.

W oczekiwaniu na wielkie otwarcie Centrum Rekreacji Wodnej prezentujemy w galerii zdjęć postęp przy modernizacji ulicy Moniuszki.

ilość zdjęć 20 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.