› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Urząd Miejski próbuje odzyskać kolejny milion złotych

› inwestycje miejskie ponad rok temu    6.10.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Urząd Miejski próbuje odzyskać kolejny milion złotych

Ostatnio coraz więcej działań Urzędu Miejskiego opiera się na podejmowaniu działań w celu odzyskania wydanych pieniędzy na budowę różnego rodzaju infrastruktury. Tym razem miasto wnioskuje o dofinansowanie wybudowanych ścieżek rowerowych.

Urzędnicy upatrują szansę w ogłoszonym niedawno projekcie „Publiczna infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna”z osi Priorytetowej 2 RPO Warmia i Mazury „Turystyka”, Poddziałanie 2.1.4. Wnioski do Urzędu Marszałkowskiego można było składać w terminie od 24 sierpnia do 2 października 2015 r. Elbląscy urzędnicy złożyli projekt o nazwie „Budowa systemu ścieżek rowerowych w Elblągu od ul. Odrodzenia do ul. Fromborskiej – Zajazd”.

- Łącznie, złożonym w konkursie projektem, objętych jest 1957,7 m tworzonego systemu ścieżek rowerowych w północnej i północno-wschodniej części Elbląga,  które wiodą od drogi wojewódzkiej 503 (ul. Mazurska), poprzez ul. Odrodzenia, Ogólną i Fromborską w stronę Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i dalej do miejscowości nadzalewowych - informuje Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Miastu zależy na refundacji kwoty 937.416,80 zł poniesionej w latach 2008-2015 ze budżetu miasta, w tym z puli budżetu obywatelskiego na rok 2014 i 2015 na budowę następujących ciągów rowerowo-pieszych:
a) ul. Fromborskiej na odcinku od ul. Wileńskiej do rzeki Babicy – dł. ścieżki 284,2 m
b) ul. Fromborskiej od rzeki Babica do skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Kruczkowskiego (dzielnica Zajazd) – dł. ścieżki 800 m
c) ul. Odrodzenia na odcinku od ul. Mazurskiej do ul. Szarych Szeregów – dł. ścieżki 180 m
d) ul. Odrodzenia na odcinku od ul. Szarych Szeregów do wjazdu na parking przy DH Jantar – dł. ścieżki 521,5 m
e) ul. Odrodzenia – realizowana obecnie kontynuacja ciągu od wjazdu na parking przy DH Jantar do zjazdu w ul. Kalenkiewicza – dł. ścieżki 172 m.

W puli środków do dofinansowania znajduje się 1 111.753,70 zł, a procent dofinansowania projektu wynosi 85%. To, czy uda się miastu odzyskać poniesione koszty okaże się jeszcze w tym roku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.