› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ulice starówki do przebudowy. Powstaje projekt modernizacji Studziennej, Wieżowej i Rybackiej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    3.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 6 / 100%
A A A
Ulica WieżowaUlica Wieżowa fot. Konrad Kosacz

Do końca maja 2013 r. gotowa powinna być dokumentacja projektowa przebudowy trzech staromiejskich ulic: Studziennej, Wieżowej i części Rybackiej. Projekt, który kosztować będzie miasto ponad 92 tys. zł, wykona elbląskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego.

W październiku Urząd Miejski rozpisał przetarg na stworzenie nowego projektu przebudowy trzech ulic znajdujących się na Starym Mieście. Jego zakres obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy: całej ul. Studziennej o długości około 175 m (od skrzyżowania z ul. Wodną do skrzyżowania z ul. Stary Rynek), całej ul. Wieżowej o długości około 160 m (od skrzyżowania z ul. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Pocztową) oraz odcinka ul. Rybackiej o długości około 90 m (od skrzyżowania z ul. Wodną z dowiązaniem do wcześniej wykonanej przebudowy wschodniego odcinka ul. Rybackiej).

Projekty, osobne dla każdej ulicy, dotyczyć będą wymiany i budowy nowych nawierzchni dróg, budowy miejsc postojowych i zjazdów oraz przebudowy i rozbudowy ciągów pieszych. Podobnie jak w przypadku pozostałych ulic Starego Miasta, jezdnie wykonane zostaną z kostki kamiennej, a chodniki z płyt kamiennych oraz kostki kamiennej. Zakres inwestycji przewiduje również przebudowę lub budowę urządzeń drogi tj. oświetlenie i odwodnienie ulic. W zakres prac wchodzi także niezbędne usunięcie kolizji sieci infrastruktury technicznej z przebudowywaną drogą oraz ustawienie elementów małej architektury.

Dokumentację przebudowy ulic wykona Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Elbląga, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Podpisana 19 listopada umowa z miastem, opiewa na kwotę 92 tys. 619 zł.

Projekt ma być gotowy do końca maja 2013 r. Kierowcy zmodernizowanymi ulicami przejadą jednak nie wcześniej jak za 4 lata. Inwestycja została zaplanowana w realizacji do 2016 r. W projekcie przyszłorocznego budżetu Elbląga, na ten cel przewidziano 150 tys. zł. Szacunkowy koszt przebudowy to 3 mln zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ GOLOP
ponad rok temu ocena: 25%  2
Racja parking wielopoziomowy by sie przydal na SM
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ soundshow
ponad rok temu ocena: 40%  1
A kiedy w koncu powstanie wielopoziomowy parking dla Starego Miasta?
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.